На полотнах у музеї Котляревського розцвіли квіти

Там відкрилася виставка живопису Світлани Чорної. У своїх роботах майстриня зображує соняхи, лілії та ромашки. Задум художниці – навіть посеред зими та морозів розбудити весну у серцях тих, хто дивиться на її картини.

Світлана Чорна у мистецтві – більше 50 років. Виставки по всій Україні та Європі, визнання серед художників та понад три тисячі написаних робіт. Зимовими днями експозиція відомої художниці відкрилася й для полтавців, у музеї Котляревського. Улюблена тема пані Світлани – квіти, саме вони заполонили усю виставкову залу.

Світлана Чорна, авторка виставки

- Тут показане моє життя. Все, що я за своє життя пройшла. Були у мене, як кажуть, хвилини радості, хвилини горя, хвилини натхнення, і я все відбиваю у своїх роботах.

Основна мета, говорить Світлана Чорна, – надихнути полтавців на добре та прекрасне. Сама ж художниця надихається думками про різноманітність життя та його радості. Усі квіти на полотнах написані виключно з уяви та відповідають відчуттям Світлани Чорної у момент зображення. 

Високо оцінюють талант майстрині й члени Спілки художників, а її стиль порівнюють з відомим Пікассо. Порівняння з'явилося через особливий настрій полотен, поєднання кольорів та особливу експресію.

Віктор Володько, художник

- Вона у своїх натюрмортах розкривається, глибини душі, цікава гармонія, одним словом – я люблю її мистецтво. Самобутнє мистецтво, цікаве мистецтво, неповторне. Я думаю, ніхто так квіти не пише у Полтаві, як Світлана Чорна.

Це не перша виставка пані Світлани у музеї Котляревського, традицію планують продовжувати і надалі. Щомісяця у виставковій залі музею змінюються експозиції.

Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

- Вона це те, що Котляревський би вітав. Ми у своїх проектах і планах завжди орієнтуємося на те, а як би Іван Петрович зі своїх висот класичних дивився б, оцінював.

У музеї представлені не лише картини художниці, написані масляними фарбами, а й її роботи у техніці печворк.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію