В області зі снігом на автошляхах ситуація контрольована

З піщано-сольовою сумішшю, пальним, але в деяких районах – без необхідної техніки, область готова зустрічати снігопади. У вівторок в облдержадміністрації відбулася селекторна нарада щодо утримання доріг в зимовий період. Райони відзвітували про проведену підготовчу роботу, закупівлю необхідних речовин та акцентували увагу на проблемних моментах.

«Ситуація контрольована». Так про боротьбу зі снігом на дорогах звітують у районах Полтавщини. Те, які справи із розчищенням шляхів, а також наявністю необхідних речовин для цього, стало предметом обговорення на селекторній нараді в облдержадміністрації.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- У нас з цього року дороги переходять нам на баланс, точніше, вже перейшли. Тому, як раніше було – це одна справа, сьогодні – абсолютно інша справа. У нас є відповідальність за ці дороги. Тому, якщо раніше ми могли спихнути всі обов'язки на Службу автомобільних доріг, то в цьому році не вийде це зробити. І ми повинні чітко розуміти, якщо завтра буде снігопад, що ми будемо робити.

Райони мають на це відповідь: посипати автошляхи піщано-сольовою сумішшю, а для розчищення снігу на дорогах у разі необхідності залучати техніку сільгосппідприємств.

- За кожним маршрутом закріплене те чи інше сільгосппідприємство. 

- Ситуація контрольована. Які є проблеми?

- На даний момент поки що немає. Снігу немає. Сподіваємося, що все буде гаразд.

Володимир Шкарбань, голова Диканської РДА

- Піскосуміш у нас є в достатній кількості. Автодор свою дорогу тримає і допомагає нам. Крім того, хочу сказати, ми залучаємо Управління магістральне, вони нам допомагають на відповідних майданчиках розчищати. Фактично ситуація по району нормальна.

А от з наявністю піскорозкидачів не в усіх районах однакова ситуація. У деяких куточках області така техніка на даний момент відсутня. В облдержадміністрації пообіцяли це проблемне питання вирішити найближчим часом.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Хотів би зазначити, щоб всі проблеми, які сьогодні виникають на цьому етапі, щоб я про це знав, щоб я розумів, де у нас є піскорозкидачі, де у нас немає, де є пальне, де – немає, де є суміш, якою посипати дороги, де у нас її немає. Тобто, ми повинні розуміти, якщо завтра буде погіршення погодніх умов, щоб ми змогли чітко спрацювати для того, щоб дороги були в належному стані.

Тим часом Укргідрометцентр попереджає про суттєве ускладнення погодних умов. Протягом 18 січня на території семи областей України, в тому числі Полтавщини, очікуються сильні снігопади та хуртовини.

Стрічка новин