Нині у Полтаві нараховують 7 сімей, у яких годувальники загинули під час виконання службових обов'язків

В області таких – 46. На зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації Іваном Близнюком та керівниками управління освіти, Пенсійного фонду, охорони здоров'я, центру зайнятості обговорювалася недосконалість виплати пенсій. Серед основних запитань – проблеми навчання дітей у вищих навчальних закладах.

Пенсії для дітей, батьки яких загинули під час виконання службових обов'язків, визначаються у розмірі 40 відсотків від зарплатні годувальника, пояснив начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Валерій Руденко. Так у середньому по області пенсія становить 643 гривні. Отримують діти таку допомогу до досягнення повноліття. Поновлюється виплата у разі, якщо після 18 років вони навчаються на стаціонарі у вищих навчальних закладах не на державному забезпеченні.

Починаючи з 1 січня цього року, нарахування і виплату всіх видів пенсій здійснюють органи пенсійного фонду. Начальник міської служби у справах неповнолітніх Іван Берг прозвітував, що нині всі діти, які до них звернулися, пройшли оздоровлення. Залишається проблемним питання співпраці служби із сім'ями.

Обговорили під час круглого столу недосконалість виплат, у зв'язку з чим надходить багато скарг. Взагалі ж рівень соціального забезпечення в Україні далекий від бажаного, констатували учасники зібрання. А збільшення суми соціальних виплат можливе за умови зростання зарплат.

Стрічка новин