У Полтаві будуть підтримувати матерів та жінок учасників АТО

«Віра. Сила. Любов». Так називається новий проект благодійного фонду «Карітас України», покликаний підтримувати матерів та жінок учасників АТО. Протягом 20 років осередки цього фонду допомогли сотням тисяч українців. Підтримка – різна: матеріальна, юридична, соціальна та психологічна. У Полтаві проект стартує 17 січня о 18 годині в офісі фонду. Приєднатися та отримати необхідну допомогу зможуть всі бажаючі.

Анатолій Ханко – заступник голови Полтавської обласної ради. У 2015 році був у зоні АТО, тому, говорить, з власного досвіду знає, що таке війна.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Війна завжди залишає багато негарного. Війна залишає і в наших родинах інколи непорозуміння в тих чи інших аспектах.

Саме в таких моментах важлива підтримка та допомога родинам. І в першу чергу – психологічна. Такою діяльністю займається благодійний фонд «Карітас Полтава». У січні 2018 року планують створити групи допомоги жінкам, матерям, які чекають чоловіків із зони бойових дій, або ж зазнали втрат.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської обласної ради

- Гріх би було не підтримати дану ініціативу, тому що всі ініціативи, які допомагають нашим родинам, нашим бійцям адаптуватися в сучасному житті після війни, – це дуже важливо.

Директор благодійного фонду «Карітас Полтава» Володимир Раковецький говорить: у назві проекту «Віра. Сила. Любов» прихований глибокий сенс.  

Володимир Раковецький, директор БФ «Карітас Полтава»

- Наша віра, віра в щось краще, віра в те, що ми можемо чогось досягнути, є великою підтримкою для кожного з нас. Це додає що? Сили, адже коли ми віримо, то стаємо сильніші. Коли ми віримо і стаємо сильніші, ми відчуваємо ту любов у своїй душі, у своєму серці, якою можемо ділитися.

Психолог Оксана Лашенкова вважає, приділити увагу варто не тільки жінка та матерям учасників АТО, а й дітям. 

Оксана Лашенкова, психолог

- Це необхідно. І ми хочемо спрямувати нашу увагу не тільки на бійців, але і на дітей їхніх, тому що одним із етапів реалізації проекту буде саме допомога у змістовному навчанні і дозвіллі дітей, оздоровлення дітей і оздоровлення самих жінок.

Учасниці проекту зможуть приходити на заняття з дітьми, якщо немає можливості з кимсь їх залишити. 

Володимир Раковецький, директор БФ «Карітас Полтава»

- В нашому благодійному фонді «Карітас Полтава» є також дитячий центр, де ці матері зможуть приходити зі своїми дітьми, і під час тих їх зустрічей, різних майстер-класів з дітьми будуть працювати також кваліфіковані спеціалісти, займатися різною творчістю, поробками.

У рамках проекту надаватимуться безкоштовні консультації юриста та проводитимуть навчальні заняття. Перша зустріч для учасників проекту запланована о 18 годині 17 січня в офісі фонду «Карітас Полтава».

Стрічка новин