Коза, собака та Маланка – у мерії

Владу міста зі Старим Новим роком привітав колектив театру імені Гоголя. Веселі пісні, танці з казковими героями та театральні постановки – просто у кабінеті очільника міста.

Українцям пощастило святкувати Новий рік двічі: перший раз – 1 січня, удруге – вже за два тижні. 13 січня – день Меланії, ще цей вечір називають «Щедрим», 14 січня – День Василя. За традицією, саме під час таких гулянь чоловіки переодягалися у жіноче вбрання, дівчата ж, навпаки, – у чоловіче, а на столі мали бути найкращі страви, а також – спеціально випечений хліб. Не забувають про традицію колядувати та посипати і зараз. Підтримуючи ці традиції, привітати очільника міста прибули актори театру Гоголя.

Владислав Шевченко (Дід Мороз), головний режисер театру ім.Гоголя

- Вже склалась така добра традиція, що напередодні великого Святого вечора ми ходимо і щедруємо, вітаємо, зичимо добра, щастя, злагоди, миру керівникам нашого міста, керівникам нашої області й взагалі – усім-усім добрим людям, які чекають на зустріч з чудом, з казкою. І артисти театру це чудо трішечки дарують.

Цьогорічні привітання, говорять працівники театру, – незвичні: серед героїв – не лише традиційні щедрувальники, а й коза, медична сестра, собака, чорт та Дід Мороз зі Снігуронькою. 

Владислав Шевченко (Дід Мороз), головний режисер театру ім.Гоголя

- Ця традиція – щедрувати, вона завжди жива. Вона кожного року стає актуальнішою. Змінюється текст, змінюються проблеми у народу, і звичайно, змінюються побажання, щоб ці проблеми якомога швидше вирішувалися.

Міський голова говорить: театр любить, та й відвідує його нерідко, тож завжди радий бачити театралів. А от найвідповідальніша роль у постановці – збір подарунків – дісталася Козуні.

Ольга Зорянко (Козуня), артистка балету театру ім.Гоголя

- Ну сьогодні я козуня, як символ благополуччя, достатку, радості, тому усіх вітаю з Новим роком, з усіма святами, і всім радості, благополуччя, здоров'я, щастя й усього самого найкращого.

Артисти, які брали участь у привітанні, отримали від міської влади не лише смачні подарунки, а й чудову можливість відвідати місто Лева.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Є у нас дійсно справжні герої, які можуть зробити не тільки «Наталку Полтавку», можуть зробити не тільки «Енеїду», а які можуть прийти і привітати кожного державного чиновника чи-то місцевого самоврядування, чи-то державного самоврядування. Все ж таки приємно, що є люди, які душею живуть у театрі.

Олександр Мамай побажав артистам натхнення, успіхів та насиченого театрального сезону.

Стрічка новин