Місяць тому вони вийшли на боротьбу з наркотиками за допомогою фарби

Тепер - розширюють методику. Працівники поліції разом з громадськістю розповіли, чи є результати після проведення першого етапу Превентивної програми «Мій вибір - життя вільне від наркотиків». І пообіцяли, що вже незабаром вийдуть за межі Полтави.

Навесні 2017 у Полтаві на будинках з'явились написи з номерами телефонів. Так звані «закладки», за якими відкрито пропонують наркотики. Наприкінці року громадськість із волонтерами та поліцією вийшли на перший рейд, аби «замалювати» інформацію. Виявилось, навіть так боротись з проблемою розповсюдження - непросто.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полт.обл.

- На превеликий жаль, в кошторисі конкретних коштів на замальовування таких номерів телефонів немає. І в жодному місті цього не передбачено. І коли ми зібрались, виникла проблема у комунальних служб: у них немає матеріальних ресурсів, щоб додатково купляти фарби. Тоді представники громадськості взяли на себе ініціативу на волонтерських засадах придбання фарби та іншого приладдя.

У поліції кажуть: перший етап видався таки вдалим. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полт.обл.

- Повторення дуже рідко були там, де замалювали. Дуже рідкісні випадки повторення були на тих місцях. Це поодинокі випадки. Крім того, ми отримали, після оприлюднення матеріалів, ряд повідомлень від людей,  де з'явились нові написи, у яких районах є проблематика.

Але активісти наголошують: робота не оперативна, а профілактична і мети дві: розбудити свідомість людей та показати, що у полтавців є своя думка. І волонтерів почули.

Алла Лук’янчикова, представник громадськості

- Я звернулась за допомогою для того, щоб не тільки розмістити ці біг-борди соціальні. Це за законом. А треба було ще й проплатити роботу, поліграфію. Надзвичайно велика кількість звернулась людей, які це зробили. Ми не звертались до влади, до Європи. Це зробили наші люди, наші полтавці.

Наразі по Полтаві розмістили 14 біг-бордів. На них - номер телефону, куди можна звернутись і повідомити про можливий продаж наркотиків. Правоохоронці просять не зволікати і обіцяють все перевіряти.

Геворг Геворгян, інспектор роти №2 патрульної поліції

- Просто прохання: бути більш активними. А дзвінки на «102» можна робити і анонімно. Просимо давати будь-яку інформацію, якщо її маєте.

Натомість активісти готуються виходити за межі Полтави із превентивною акцією.

Оксана Заплавна, майор поліції управління протидії наркозлочинності ГУ НП в Полт.обл.

- З лютого місяця у нас почнеться ця акція і по іншим містам Полтавської області: Кременчук, Горішні Плавані, Миргород, Гадяч, Лубни. Там теж розмістять біг-борди, інформаційні листівки. В подальшому ми плануємо провести не один тренінг з навчальними закладами.

За статистикою поліції, минулоріч майже вдвічі більше виявили правопорушень щодо незаконного обігу наркотичних речовин, ніж у 2016-му.

Андрій Латенко, в.о. начальника управління протидії наркозлочинності ГУ НП в Полт.обл.

- Про підозру оголошено 927 особам. Вилучено та накладено арешт на майно в сумі 628 тисяч гривень, вилучено і знищено шляхом знищення близько 220 кілограми наркотичних засобів.

Останні вражаючі випадки, зокрема, з підлітками трапилися у Козельщинському та Лубенському районах: там діти вживали наркотики у вигляді таблеток і запивали алкоголем. В результаті - опинилися у реанімації.

Стрічка новин