Не шукайте у Києві - народний депутат сам приїде до вас

Цього тижня у Полтаві розпочала роботу приймальня Наталії Веселової. Відкрили її на базі «Центру громадського моніторингу «Погляд». І народна обраниця вже провела перший прийом громадян. Він виявився досить плідним, бо поспілкуватися вдалося з близько тридцятьма полтавцями із актуальних проблем і таких, що не можуть вирішити десятиліттями.

Ігор Михайлович - полтавець, військовий пенсіонер. Говорить: з 1 січня ніби-то мали б зробити перерахунок пенсій таким, як він. Але цього не відбулося. Чоловіка хвилює напруга, що зростає у суспільстві через це. 

Ігор Матвієнко, військовий пенсіонер

- Виходить так, що полковник української армії, який звільнився в 90-х роках, менше отримує пенсії, ніж той прапорщик, наприклад, який звільнився у 2016 році. Оцей дисбаланс у пенсіях до добра не призводить.

Сам Ігор Матвієнко розповідає: для нього це болюча тема, адже він пішов зі служби у 2006 році. Останній раз його пенсію перераховували рік по тому. На цім справа і зупинилась. Поділитися своїми переживаннями та баченням, як можна вирішити проблему, прийшов на прийом до народного депутата України Наталії Веселової. Військового пенсіонера вислухали, порадили, як правильно оформити звернення до профільного комітету Верховної Ради, аби там теж зважили на проблему. 

Ігор Матвієнко, військовий пенсіонер

- Я маю надію, що це питання доведуть у своєму профільному комітеті. І воно буде вирішено. Я маю таку надію, навіть і впевненість у тому.

Це перший прийом громадян у Полтаві, що його здійснює депутат Верховної Ради Наталія Веселова. Така велика кількість військових пенсіонерів, які прийшли на прийом, вразила представницю комітету соціальної політики.

Наталія Веселова, народний депутат України

- Проблема вирішується не комітетом соціальної політики, а Міністерством соцполітики, яке, на жаль, у нас бездіє. Тому все, що я змогла пообіцяти людям: наступного тижня під час засідання комітету ще раз наголосити Міністру соціальної політики про те, що люди по всій Україні, всі військові пенсіонери вимагають одного і того ж: справедливого механізму призначення пенсій.

І це важливо не тільки для тих, хто вже на пенсії, вважає Наталія Веселова, а й для мотивації тих, хто служить зараз. 

Приймальня народного депутата лише починає роботу. Розташована в офісі «Центру громадського моніторингу «Погляд», що відкрився наприкінці 2017 року. Але бажаючих поспілкуватися з народною обраницею - вже чимало. Та і проблем у полтавців назбиралось також багато. 

Наталію Супруненко цікавить питання реформування системи психічного здоров'я в Україні. Тим паче, у період війни, коли постраждалих громадян навіть на мирній території стає все більше.

Наталія Супруненко, керівник психологічної служби Полт.обл. психіатричної лікарні

- Для того, щоб розширювати перелік психосоціальних послуг, потрібне допоміжне фінансування. І це не тільки. Потрібна інформаційна підтримка, підтримка пошуку благодійних фондів, міжнародних, які зацікавлені у реформуванні.

Наталія Веселова, народний депутат України

- Буду намагатись допомогти. Я не говорю, що вирішу все за один момент. Це, звичайно, залежить не лише від мене. Але те, що стосується мене, моєї роботи - зроблю все залежне, щоб проблеми були вирішені.

Попри надзвичайно завантажений графік, народний депутат пообіцяла хоча б раз на місяць приїздити до полтавців, аби вислухати їх та підтримати. 

Стрічка новин