На Полтавщині не буде перевантажень доріг

Управлінню Укртрансбезпеки в області передали три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем. Ця техніка, говорять фахівці, дозволить зменшити навантаження на автошляхах, а також допоможе визначати порушення. Адже мобільні лабораторії оснащені усім необхідним для фіксації ваги автотранспортних засобів.

Україна витрачає близько 20 млрд гривень щорічно на ремонт доріг. А щоб ловити порушників, які руйнують шляхи, потрібні спеціальні сучасні прилади. Тепер на Полтавщині аж 3 сучасні мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем. Машини містять усе необхідне для фіксації порушень та вимірювання. Серед пристроїв - зчитувач цифрових тахографів.

- Його можна використовувати, вставляти в сам тахограф. Коли вставляєш його, він зчитує інформацію, аналіз робить.

Для контролю габаритного транспорту є теж свої прилади. 

- У нас є рулетки. Визначаємо довжину транспортного засобу, висоту, ширину. Також є електронні пристрої для вимірювання габаритних розмірів.

Щоб перевірити технічне забезпечення машини, демонструють наступні прилади. 

- У нас є електронний штангенциркуль, щоб виміряти висоту протектора шин. Чи є знос чи немає. І манометр для перевірки тиску в шинах. Такі ось є прилади.

А це - мобільні ваги. Розкласти їх можна у будь-якому місці дороги, щоб визначити вагу автомобіля.

Сергій Лисенко, начальник відділу надання адміністративних послуг Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області 

- Ви знаєте, що у нас згідно з правилами дорожнього руху в Україні дозволений рух автомобілів вантажних вагою не більше 40 тонн на дорогах загального державного значення.

Комлектація машин повна, але є плани щодо до їхнього додаткового наповнення. 

В'ячеслав Дідківський, заступник голови ДСУ з безпеки на транспорті

- Ми вивчаємо питання, в подальшому доукомлектації їх відеокамерами по всіх напрямках діяльності. Кожен спектр також буде мати відеокамеру, щоб мінімізувати різні ризики діяльності інспектора на дорозі.

Вартість одного такого автомобіля-лабораторії складає 1 млн 400 тисяч гривень. В Україні таких 78, з яких 3 - тепер у Полтавській області у власності Управління Укртрансбезпеки. А закупила їх Державна служба України з безпеки на транспорті. 

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Ми вдячні компанії державній, яка сьогодні думає про те, що нам потрібно не тільки відновлювати інфраструктуру дорожню у нашій державі, але і думати про те, як її зберегти.

Такі автомобілі не лише збережуть покриття доріг, а й зекономлять бюджетні кошти, які б витрачалися на ремонтні роботи.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію