Полтаві не вистачає токарів, слюсарів та фрезерувальників

За 2017 рік рівень безробіття у місті зменшився на 10%, а кількість вакансій зросла в 1,5 рази. При цьому бажаючих отримати робочі професії не вистачає, говорять у Полтавському міському центрі зайнятості. Які ще галузі потребують нових кадрів у фахівців - з'ясовувала Анна Ружін.

Стенди з переліком вакансій та вимогами до кандидатів. Саме так виглядає холл у центрі зайнятості. Тут, як завжди, - людно, під кабінетами черги охочих отримати бажану вакансію. Олександр Щербина теж шукає роботу. 

Олександр Щербина, у пошуках роботи 

- Мене цікавить по зварюванню.

Професія зварювальника не досить популярна, але необхідна. 

За 2017 рік загальна кількість вакансій зросла в півтора рази, але робочих професій все одно не вистачає, говорить директор центру зайнятості Петро Петренко. 

Петро Петренко, директор Полтавської міськрайонної філії ОЦЗ

- Наші заводи хотіли бачити того самого гальваніка, слюсаря, токаря, фрезерувальника, але ж їх немає. І зарплати, починаючи від 5 тисяч і закінчуючи 15-17. Навіть це не в такі мірі дозволяє укомплектувати ці вакансії.

Звернень, кажуть фахівці, - безліч. Для одних важливе працевлаштування на основному місці роботи, а хтось шукає тимчасовий підробіток. Вікова категорія охочих отримати роботу різна.

Петро Петренко, директор Полтавської міськрайонної філії ОЦЗ

- Звертається в першу чергу молодь, яка немає досвіду роботи, або має його в мінімальному обсязі. З іншого боку є велика кількість звернень передпенсійного віку. З огляду на нинішнє законодавство, людина передпенсійного віку, це людина, якій 10 років до пенсії.

Великою проблемою є те, що люди у пошуках кращої роботи масово виїжджають закордон. Директор центру зайнятості говорить: з метою популяризації діяльності центру та залучення людей на робочі місця у Полтаві проводять ярмарки професій. Участь у подібних акціях можуть взяти всі охочі. Вони заповнюють анкети, де вказують прізвище та ім`я, номер телефону та бажану професію. Такі анкети допомагають безробітному та роботодавцю швидше зустрітися та вирішити проблему працевлаштування.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію