За що потрібно говорити чарівне слово «дякую»?

Психологи вважають, що воно приносить позитивні емоції та покращує настрій. І саме цього дня у світі відзначають День слова «Дякую». Запровадили таку дату, аби нагадати людям про гарні манери та вміння висловлювати вдячність оточуючим. Чи часто вживають це магічне слово полтавці і що знають про таке свято - далі у сюжеті.

Володимир Половий - пенсіонер, і зранку вирушив на прогулянку до парку. Чоловік говорить: дякує усім і за все, з ким спілкується, і хто цього заслуговує. А от те, що сьогодні свято - Всесвітній День «Дякую» - не знав. 

- А, дякую. За те, що ви мені сказали. Я не знав. 

- Ви часто говорите це слово?

- Так.

- А кому найчастіше?

- Ну як, з ким спілкуюся, тому й говорю.

В Україні Всесвітній День «Дякую» відзначають із 2008 року. У лексиконі полтавців це слово, кажуть містяни, займає особливе місце. 

- По можливості, коли людина робить щось приємне завжди хочеться якось віддячити, сказати слово «дякую». Це навіть трішки піднімає настрій як для мене, так і для людини, яка робить щось хороше.

- Взагалі вживаю часто, від ситуації залежить. Якщо мені хтось допомагає, то часто вживаю це слово.

- Мені здається, що воно зближує людей, розпочинає таку стихію, як довіра.

- А як часто ви говорите це слово?

- Як часто ми говоримо це слово, котику?

- Після їжі.

- Після їжі і кожен день і кожен раз, як тільки є якась можливість.

Психолог Марія Кулинич впевнена: варто розрізняти «дякую» ритуальне, обов`язкове та те, що йде від щирого серця. А дитина повинна навчитися користуватися цим чарівним словом на прикладі своїх батьків.

Марія Кулинич, психолог

- Те що, вони будуть говорити дитині, що потрібно говорити «дякую», то це не буде ніяк впливати. А навпаки викликає негативні відчуття: чому я повинен бути вдячним, за що. Це повинні бути батьки вдячними і дитина тоді вчиться у них.

В першу чергу варто сприймати себе таким, яким ти є, і бути вдячним навіть за дрібниці, які маєш.

 Марія Кулинич, психолог

- Я практикую, наприклад таке: пишу 10 подяк кожен день, але не постійно, не все життя. Якийсь період я пишу і бачу, що життя змінюється, я вдячна і так і звикаю до цього. І все - перестаю писати. А тоді я починаю зациклюватися, мені сумно і щось мене не радує в життя і я знову починаю писати і так багато людей робить.

Марія Кулинич говорить: ще є практика написання 10 неприємностей в житті і до чого хорошого вони призвели. Методи - різні, тож кожен може обрати для себе той, що ближче. Психологи вважають, що слово «дякую» чарівне і може творити дива. Вони змінює життя на краще та налаштовує на позитив. Тож частіше говоріть «дякую» і добрих справ буде більше.

Стрічка новин