Збиралися до дитячого садка, а виявилось - треба рятувати життя

У трирічного Назара із Полтави випадково виявили рак крові. Наразі хлопчик разом із мамою перебувають у київському ОХМАТДИТі. Про операцію лікарі мову поки не ведуть. Натомість проводять курси хіміотерапії та відновлюють організм після її наслідків. Прогнози дають оптимістичні. Але гроші на препарати, що коштують не дешево, у родини закінчуються.

Він веселий і не сперечаючись слухається маму.

Але півтора місяці без виходу з боксу київського ОХМАТДИТу. І відволікати трирічного Назара стає все важче.  

Він звичайний полтавський хлопчик. Восени минулого року батьки зібрались відвести сина до дитсадка. Почали готувати документи, у лікарні проходили медогляд. Усе було в нормі, крім результатів аналізу крові.

Дмитро Магура, батько

- В обід нам подзвонила медсестра і сказала: «Терміново приїздіть, треба здати повторно аналіз». Вони після обіду його здали. Дружина подзвонила і сказала, що вже аналізи на той момент показали близько 46% бластних клітин. Тобто, ракових клітин.

А вже третій день народження сина довелося зустрічати у Києві з діагностованим раком крові у гострій формі. Ні про терміни лікування, ні про ймовірність операції столичні медики поки не говорять. Лікування визначають за станом хлопчика. Батьки налаштовані боротися і перемогти страшну хворобу.

Дмитро Магура, батько

- Хвороба лікується. Хоча 100% лікування ніхто не дає. Тобто, все залежить від організму людини - у даному випадку, мого сина. Лікувати його взялися. Ми пройшли перший блок хіміотерапії. Все нормально було. Але тижні два тому трапився приступ. Його ледве «витягли». Потрапив до реанімації.

У Назара піднявся тиск, до критичних показників - температура тіла. Лікарям вдалося відновити звичну роботу серця, зараз продовжують нормалізовувати стан легенів. Незабаром стане відомо, чи можна проводити наступну хіміотерапію. Цими ліками держава забезпечує.

Батьки купують підтримуючі препарати та їжу. Вона має бути виключно спеціалізована: це не фрукти, не овочі, не йогурти, а спецдобавки. Одна порція коштує 45 гривень. На день їх може піти і кілька. Плюс - медикаменти, що обходяться по різному: максимум - і 5 тисяч на два дні. У родині зараз працює батько. Гроші, які зібрали родичі, - закінчилися. Крім того, у сім'ї Магур є ще й старша донька. Тому тепер родина Назарчика просить про допомогу усіх небайдужих. Адже прогнози оптимістичні. Хвороба зачепила нервову систему, але її можна буде відновити. А в подальшому ймовірна пересадка кісткового мозку дасть більше шансів на одужання і менше - для рецидиву. 

Дмитро Магура, батько

- Мабуть, тільки молитись для його одужання.

Полтавські волонтери вже готують на суботу 13 січня благодійний ярмарок: з 13 години біля театру Гоголя збиратимуть кошти для порятунку трирічного Назара. Аби він міг і далі жити і сміятись.

Стрічка новин