Ціна пачки цигарок зросте цьогоріч на 4-7 гривень

Про чергове подорожчання повідомляють у Державній фіскальній службі. Пов'язано це із черговим етапом підвищення акцизу. Цього разу поступове збільшення вартості розрахували аж на наступні 7 років. Чи торкнуться зміни традиційно і алкоголю - дивіться далі.

Новий рік - новий бюджет і традиційні зміни до Податкового кодексу. А це означає, що українців - як пересічних споживачів, так і підприємців - не оминуть чергові здорожчання. Акциз на тютюн почав зростати вже з 1 січня.

Світлана Бондаренко, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Полт. обл.

- З 1 січня 2025 року ставка буде становити 2 071 гривня за тисячу цигарок. Так, якщо у 2017 році мінімальна сума акцизу в одній пачці сигарет складала 11 гривень 92 копійок. То в поточному році вона складе 15 гривень 46 копійок.  Таким чином, пачка сигарет зросте з 4 до 7 гривень.

А ось через 7 років в одній пачці цигарок акциз становитиме вже 55 гривень і 41 копійку. Бо зростання вартості акцизу закладено з регулярною періодичністю до 2025 року. Цьогоріч ставка акцизного податку зросте з 445 гривень до 577 гривень. Або майже на 30%. 

Також незабаром зміниться не тільки ціна акцизу, а й зовнішній вигляд.

Світлана Бондаренко, начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Полт. обл.

- Марки акцизного податку для маркування сигарет в подальшому будуть відрізнятися від марок акцизного податку на інші тютюнові вироби: сигари, сигарилли, тютюн для кальяну кольором та дизайном.

А ось на алкоголь поки що ціни не змінюватимуться. Ставки акцизного податку на інші види підакцизних товарів, крім тютюну, залишились незмінними. Підвищення вартості цигарок керівники держави пояснюють турботою про здоров’я пересічних жителів. У такий спосіб намагаються зменшити обсяги споживання, зокрема підростаючим поколінням.

Стрічка новин