«Інститут аналітики і адвокації» підвів підсумки своєї роботи за рік, що минув

Так, через систему закупівель «Prozorro» на Полтавщині у 2017-ому провели 39 тисяч 919 процедур закупівель, очікувана вартість яких становила понад 20 мільярдів гривень. Про те, скільки вдалося заощадити на публічних закупівлях минулого року - розповість Марія Лісніченко.

Поліна Колганова - експерт з публічних закупівель громадської організації «Інститут аналітики та адвокації» та регіональний координатор Центру компетенцій Prozorro. Цього дня вона розповідає про результати та стан закупівель на Полтавщині.

Поліна Колганова, експерт з публічних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»

- Так коротко, у 2017 році загалом було проведено 39 тисяч 919 процедур закупівель, при цьому очікувана вартість цих закупівель становила аж більше 20-ти мільярдів гривень. Але відмічу, що договорів було укладено саме на 11.8 мільярдів гривень.

Попри те, що не всі закупівлі завершуються укладанням договорів,  очікувана сума відрізняється від реальної. Поряд із цим кількість закупівель, у порівнянні з 2016 роком, збільшилася майже на 28 з половиною тисяч. Значно зросла і кількість організаторів. Так у 2016 році вона становила 895, на 2017-ий - вже 1303.

Поліна Колганова, експерт з публічних закупівель ГО «Інститут аналітики та адвокації»

- Дуже часто виникають питання, що до тих процедур, конкурентних чи неконкурентних, які обирають наші замовники. На жаль, як і в більшості регіонів України замовники обирають неконкурентні процедури закупівлі, тобто пряме укладання договорів. Це пов'язано з тим, що замовникам так простіше дуже часто робити.

Прямі договори укладаються на невеликі суми, за сумою переважають все ж конкурентні процедури закупівель. Що до тих, хто пропонує придбати свої послуги та товар полтавським бюджетним установам, тут частка місцевого бізнесу становить майже 48%.

Під час звіту згадали й про навчання, що здійснювалося у місті. У період з березня по грудень 2017 року проведено 31 навчальний захід, де розказали більше про закупівлі більш ніж тисячі слухачам. Також постійно надавалися консультації для замовників, представників бізнесу та інших.

У 2018 році для реалізації нововведень планується проведення круглого столу з замовниками, зустрічі з владою та обговорення актуальних питань.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію