В обласній бібліотеці згадували Василя Стуса

У закладі відбувся вечір-посвята українському поетові-шістдесятнику. Цього січня йому могло б виповнитися 80 років. У залі обласної бібліотеки гості мали змогу не лише поговорити про творчість, а й почути вірші із записом голосу Василя Стуса. Більше про це - у сюжеті.

Повна зала гостей - у стінах Полтавської обласної бібліотеки говорять про відомого українського діяча та поета Василя Стуса. Організатори запросили на захід молодь, науковців та просто тих, кому цікава біографія відомого українця. 

Юлія Крамарєва, зав. відділом соціокультурної діяльності ПОУНБ ім.І. Котляревського

- Сьогодні у нас камерний захід, ми так його і задумували, ми не хотіли робити велике таке традиційне святкування. Це вечір-посвята Василю Стусові, тому що 6-го січня цього року йому могло б виповнитися 80 років. Важко навіть уявити, що ця людина, взагалі теоретично ще могла б прийти навіть на наш захід, якщо б трагічно не загинула.

Василь Стус загинув у карцері табору особливого режиму у віці 47 років. За своє життя поет встиг побувати й на Полтавщині, про що також згадали під час заходу.

Віра Мелешко, завідуюча кафедрою укр.літератури ПНПУ ім.В.Короленка

- Якщо говорити про Василя Стуса, то, мабуть, треба згадати Василя Стуса і Полтавщину, передусім. Ми всі знаємо, що Василь Стус служив у Лубнах, на Полтавщині і написав листа. У листі зауважив: «Служу в Лубнах, мабуть, буду в зенітниках, а, можливо, і піхотою».

Біографія одного з найяскравіших представників культурного руху шістдесятників викликає багато запитань та не перестає бути цікавою і сьогодні. Саме на вечорі-посвяті Василю Стусу у гостей була можливість дізнатися більше про біографію, переконання та творчість поета.

Марина Дігтяр, фахівець з соціальної роботи Подільського району

- Василь Стус - це культова постать не лише в українській літературі, а й взагалі в державотворенні. Таких людей не те що треба, їх необхідно знати, конче необхідно знати, особливо у наш такий складний і нестабільний час.

Також для гостей заходу прозвучали вірші у виконанні автора з фонотеки проекту «Живі голоси».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію