ТОП-10 загадкових прикмет на Різдво, або що робити перед Святою Вечерею

Джерело: charivne.info

Напередодні Різдва Христового варто згадати різдвяні звичаї та традиції, якими живуть українці. 

Видання  «Голос Карпат» дослідило найзагадковіші прикмети їх і зібрало у ТОП- 10.

1. Різдвяна вечеря повинна бути пісною і складатись з 12 страв. Найчастіше господині готують узвар, квасолю, картоплю з червоним перцем, пісні голубці  з пшона, смажать капусту, рибу,  ліплять вареники. На десерт печуть бобальки, колачі з маком та горіхами та, звичайно, варять кутю.

2. Вся худоба повинна бути нагодованою, чистою та почастованою.

3. Ніщо не може бути в цей вечір поза домом – позичене чи десь забуте. Тому, протягом наступних декількох днів радимо забрати своє речі у друзів чи знайомих, яким ви колись їх зичили.

4. Всі члени родини теж повинні бути вдома. Кажуть, якщо в цю ніч десь заночувати, то цілий рік будеш блукати по світу. 

5. Не можна і сваритися в цей день, а навпаки, треба помиритися з ворогами, щоб у новому році було мирно і в хаті, і поза хатою. Тому, аби когось не забути, господиня заворожує усіх своїх ворогів: затикає клоччям усі дірки в лавках та стільцях і заклинає: «Не дірки затикаю, а роти моїм ворогам, щоб їх напасті не зловили мене через увесь рік».Також вона зав’язує ґудзі на мотузці — стільки ґудзів, скільки має ворогів, а коли сідатиме вечеряти, то покладе той мотузок під себе, примовляючи:  «Щоб так мої вороги мовчали, як ці ґудзі мовчать!»

6. На стіл під скатертину ставлять сіно та на чотири кути столу по голівці часнику — «щоб злу силу відігнати». На сіно, що намощене на покутньому кінці столу, «невинна душа» (дитина до семи років) кладе три хліби або калачі, грудку солі та велику воскову свічку. Господиня ж виставляє полумиски з вечерею на стіл, а на сіно, що на покутті, ставить горщик з кутею та узваром.

7. Сідати за стіл можна тільки тоді, коли зійде перша зірка на небі.

8. Перед початком святкової вечері потрібно нагодувати всіх тварин, а вже потім вечеряти самим.

9. До кінця вечері вже ніхто не повинен виходити з хати і двері не можна відчиняти.

10.  Вечеряти сім’я повинна разом. Навіть якщо хтось із родини не встиг до Святої вечері, то його тарілку також кладуть на стіл. Після трапези їжу зі столу не прибирають – щоб померлі родичі могли прийти і повечеряти разом з усіма.

Нагадаємо, ПОЛТАВЦІВ СКЛИКАЮТЬ НА РІЗДВЯНЕДІЙСТВО

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію