Майбутні водії обирали жовтень - цей місяць назвали найпліднішим за здачею полтавцями іспитів на права минулоріч

Минулий рік видався плідним на новинки у Полтаві. Так, влітку, відкрився сервісний центр Міністерства внутрішніх справ. Відтоді його послуги врази збільшили і опрацювали їх надання. Так, багато чого можна зробити, не виходячи з дому. А ось серед останніх новинок - міжнародні посвідчення водія та отримання перших документів тимчасово - на два роки. Що ще нового чекає на водіїв у Сервісних центрах у 2018 - вже дізнались Інна Безугла та Євген Чорний і готові розповісти вам далі.

Вже 2 мільйона громадян по всій Україні скористались нововведеннями, які започаткували у Сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ. У Полтаві такий відкрили у червні минулоріч замість МРЕВу. А до кінця року «наростили» самі послуги і змінили їх якість. 

Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу Сервісного центру МВС

- Почали видавати міжнародне посвідчення водія. Для громадян зробили дуже таку чудову опцію, коли вони можуть, зайшовши на наш сайт, подивитись, які документи потрібні для подорожі в ту чи іншу країну, в яких країнах визнаються міжнародні посвідчення водія, а в яких можна скористатись нашими національними посвідченнями водія. На Полтавщині видано 340 таких міжнародних посвідчень водія.

І коштує посвідчення близько 10 гривень. 

Ще, наприклад, екзаменаційні білети для отримання прав, що в Україні не оновлювалися з десяток років, у 2017-му онлайн обговорили та уклали нові. І запустили на сайті «Сервісні центри МВС» безкоштовні тренажери. Тренуватись можна необмежену кількість разів. До речі, у 2017 найбільше іспитів на отримання прав склали у жовтні місяці.

Минулого року перше посвідчення водіям почали видавати як тимчасове - на 2 роки. Якщо за цей час водій не порушив більше трьох разів - документ замінять на постійний. Якщо прецеденти були - доведеться складати іспит. Якщо права забрали - доведеться знову вчитись в автошколі і потім складати іспит та знову отримувати тимчасове посвідчення.

Також перевірку транспортних засобів, що перевозять пасажирів та небезпечні вантажі, віднині проводять з фото- та відеофіксацією. А довідки про судимість можна замовляти й онлайн.

У полтавському відділенні визначили, і які послуги користувались найбільшим попитом.

Любов Остапченко, документознавець Сервісного центру МВС

- Найчастіше звертаються за такими послугами, як довідка про відсутність судимості, отримання посвідчення водія, заміна дуже актуальна зараз, реєстрація транспортних засобів.

У цифровому співвідношенні, лише у Полтаві надали близько 54 тисяч найзатребуваніших послуг у Сервісному центрі. На першому місці - це реєстрації транспорту - понад 31,5 тисячі. Більше 10 з половиною тисяч посвідчень водія і 6 тисяч довідок про відсутність судимості. 

Які зміни у Новому році чекають на автомобілістів - у центрі трохи привідкривають завісу.

Вікторія Трощак, спеціаліст сектору персоналу Сервісного центру МВС

- Розробляється ряд онлайн-послуг: запис на складання іспитів, створення персонального кабінету водія, створення історії авто: там громадяни можуть передивитись кількість реєстрацій, оглядів, які операції проводились з ним.

Крім того, готують фото- та відеофіксації екзаменів, які складають у Сервісних центрах.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію