«Кілограми книг» привезла до Полтави Оксана Левкова

Саме таким став подарунок директорки Всеукраїнського громадського об’єднання «Не будь байдужим» мешканцям нашого міста. Це перший приїзд жінки до Полтави, хоча вона вже встигла відвідати майже всі міста України. На меті - ознайомити із акціями, які організовує рух «Не будь байдужим». 

Громадський рух «Не будь байдужим», який спрямований на розвиток громадської свідомості, заснували ще у 2005 році. Організація працює у різних напрямках, серед яких - історичний, літературний, освітній та музичний. Директор цього руху Оксана Левкова вперше завітала до Полтави і привезла подарунки: це книги від київських авторів для педагогічного університету та університету післядипломної освіти. Також кілька видань залишилося і в Полтавській обласній бібліотеці імені Олеся Гончара.

Оксана Левкова, директор громадського руху «Не будь байдужим»

- З гордістю скажу, що привезли багато-багато кілограмів, вибачте, але я вимірюю книжки в кілограмах. І сучасні автори і класична література, яку нам передали київські організації. Я мушу вам відкрити секрет: у Києві 20 з чимось років штампуються тонами книги, прекрасні книги, всякі книги, ідеологічно правильні, я б сказала, книги.

Але, за словами Оксани Левкової, ці книги не потрапляють до Донбасу та Криму, а все тримається на «плечах» активістів. Саме вони проводили акції по всій Україні, на яких роздавали значки «Міняю часы на годинник» та  брошур «Зроби подарунок Україні! Переходь на Українську!». Під час своїх візитів до регіонів директорка громадського руху «Не будь байдужим» відвідує місцеві музеї та заклади освіти. Головний спільним недоліком останніх вважає - відсутність власної ініціативи у працівників освіти та культури.

Оксана Левкова, директор громадського руху «Не будь байдужим»

- Ну, я вам скажу, що поки вчителю середньостатистичному, а я обійшла 3 тисячі шкіл в Україні оцими ногами. Поки йому не покажеш і не розкажеш, а так само музейнику та інтелектуалу в будь-якому місті - не факт, що він зверне увагу.

У рамках громадського руху на Полтавщині протягом 11 років провели цілий ряд акцій у різних сферах. Це - рок-концерти, літературні проекти, прес-конференції та молодіжні форуми, які спрямовані на популяризацію української культури та мови.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію