Об'єднати бізнесменів і полтавських дітей із рідкісними та серйозними захворюваннями

Такий намір мають у міській раді. Там пропонують розробити програму, яка б допомагала вирішити проблеми таких сімей за допомогою матеріальної підтримки активних підприємців. Чому виникла така ідея і наскільки попередньо згодні на неї представники бізнесу - дивіться у наступному матеріалі.

У Полтаві таких дітей, як Микита, менше десятка. Шестирічний хлопчик має рідкісне захворювання - білки у його крові не розщеплюються. А це означає - спеціалізоване харчування, виключно дієта і спеціальні препарати.

Валентина Єгорова, опікун хлопчика, хворого на фенілкетонурію

- Дитина повинна кожного дня їсти фрукти, овочі. Плюс - додаткове харчування, наприклад, хімічний препарат - баночка на 8 днів виходить 2 600. Це те, що нам видає поліклініка. Дякуємо їм. Це так в загальному. Нам треба купувати фрукти, овочі, які щодня мають бути в раціоні харчування. Плюс - безбілкові продукти, що їх замовляють теж через інтернет.

Завдяки старанням Валентини Миколаївни, Микита не відстає від однолітків. Він любить яблука, овочі і вже збирається до школи. А ще обожнює творчу роботу.

Микита

- Робить поробки і малювати. Роблю з паперу. Сьогодні мені треба доробити замок. Мені ніхто не допомагає, сам робою.

А це - мама чотирирічної дівчинки, яка має синдром Дауна. Усі вони прийшли привітати міського голову Полтави Олександра Мамая з Новим роком та подякувати за підтримку своїх дітей.

Марина Кононенко, мама

- У нас є міський центр реабілітації. У нас є змога виступати. У нас є асоціація. І поїздки організовуються: наші діти їздили і в дельфінарій, і в аквапарк. Величезне спасибі за курс іпотерапії - це дуже важливо, адже у наших дітей насправді величезний потенціал.

Гості обмінюються із мером подарунками та побажаннями.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Вони своїм відвідуванням, своєю появою дали мені зрозуміти, що я йду вірним шляхом. І сьогодні мене особисто у 2018 році буде надихати на нові звершення.

На думку Олександра Мамая, наступного року для полтавців необхідно розробити програму підтримки сімей, у яких діти мають різні захворювання. Та залучити до неї підприємців. Міський голова говорить: у Полтаві багато бізнесменів, які хочуть допомагати дітям, але не мають на це часу. Тож, спеціальна програма, може об'єднати таких людей.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Я декілька разів уже спілкувався із бізнесом і що вони мені кажуть: давай нам одну сім'ю і ми будемо її «вести». І якщо ми таких сімей наберемо 10, 20, 30, які найбільше потребують допомоги, то вже і мені буде легше працювати, і вже інші бізнесмени будуть звертати на це увагу.

Міський голова каже: підприємці знають, які кошти можуть витратити на доброчинність. І самі ж їх контролюватимуть. А в сім'ях зменшаться довгі списки того, що необхідно придбати. 

Стрічка новин