Ялинкові прикраси, карнавальні маски та різдвяні листівки представили на виставці у Краєзнавчому музеї

Експонати з особистих колекцій, а також із фондів закладу. Серед представлених листівок є сучасні, а ті, яким більше 100 років. Вітальні подарунки бачила наша знімальна група.

Листівка вже більше сотні років залишається найпопулярнішим подарунком на Різдво. На них зображають казкових героїв, дітей, пейзажі та вітальні написи. Саме такі експонати представили гостям Краєзнавчого музею цього дня. У закладі відкрилася виставка «Новорічно-різдвяна листівка у зібранні музею».

Нонна Масюк, співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Це одні з найперших листівок, які видавалися в той час. Ну ось, наприклад, там листівка 1893 року, вона дійсно є унікальною в нашому зібранні, одні із найстаріших експонатів в музейному зібранні взагалі.

На виставці представили вітальні листівки різних часів, серед них ті, які були виготовлені у Російській імперії, Німеччині та ще за Радянських часів. Також предзентували колекцію відомої художниці Єлизавети Бьом «Дитяча серія».

Ганна Барська, співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Тут представлені у переважній більшості листівки, якими вітали з Новим роком, з Різдвом Христовим, з фондової колекції музею. І є декілька листівок з особистої колекції нашої колеги, співробітниці, Мельникової Ірини Сергіївни.

Власниця вітальних листівок Ірина Мельникова говорить, що спеціально колекцій не збирала, а просто залишала напам'ять листи, що їй надсилали з усього Радянського союзу та Німеччини.

Ірина Мельникова, принесла свої листівки

- Листівки це моєї родини. Вони зберігалися у нас багато років, тому що в мене мама не викидала таких речей, вона любила листівки, і ми усі раніше листівки і посилали. Усі пам'ятають, що у 70-ті роки та 80-ті писали багато листівок, усіх вітальних, які відправлялися родичам в усі кінці країни.

Окрім вітальних листівок, на виставці представили ялинкові іграшки, карнавальні маски, предмети святкового побуту кінця ХІХ- початку ХХ століть, а також обрядові різдвяні предмети.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію