Українські зброярі створили новий реактивний гранатомет

Він призначений для ураження легкоброньованої та неброньованої техніки, споруд, живої сили

Фахівці столичного підприємства «Державне  Київське конструкторське бюро «Луч» завершили розробку нового реактивного гранатомета калібру 107 мм. Він замінить радянський реактивний піхотний вогнемет «Рись», який 2014 року був знятий з озброєння, бо сплив термін зберігання суміші.

Новий зразок важкого піхотного озброєння призначений для ураження легкоброньованої та неброньованої техніки (пускові установки, РЛС, літаки на стоянці, автомобілі тощо), споруд польового типу (дот, дзот), живої сили (як на відкритій місцевості, так і в укриттях), а також споруд з каменю, цегли або бетону.

Як зазначають розробники гранатомета, головною особливістю нового комплексу став сучасний оптико-електронний приціл, який автоматизує та спрощує процес прицілювання. Він дозволяє виявляти та розпізнавати цілі на відстані до 1800 метрів. Такі революційні для радянських і пострадянських РПГ характеристики суттєво підвищили можливості стрільця.

Робота над цим проектом велася ще з початку 2000-х років, проте через відсутність коштів він був невдовзі призупинений. До його реалізації повернулися лише з початком бойових дій на Донбасі. Вже восени 2014 року комплекс був представлений вищому військовому керівництву країни та Секретарю РНБО України Олександру Турчинову. Тоді він викликав не лише чималий інтерес, а й суттєві зауваження щодо тактико-технічних характеристик з боку профільних фахівців. Насамперед вони стосувалися розширення функцій гранатомета.

Для нового гранатомета розробили два види 14-кілограмової реактивної гранати — осколково-фугасну та термобаричну. Основною для гранатомета обрали останню, яка фактично являє собою боєприпас об’ємного вибуху. В епіцентрі його застосування утворюється настільки високі температура та тиск, що знищує як живу силу противника, так і частково або повністю руйнує об’єкт. Однак тодішній комплекс не повною мірою відповідав такому типу боєприпасів і вимагав серйозного доопрацювання. Після неодноразових удосконалень розробники мають надію, що новий гранатомет невдовзі вийде на етап практичних випробувань.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію