З 1 січня українці повинні сортувати сміття

Зміни відбулися у зв`язку з нормою Закону «Про відходи». Для більшості полтавців це - новинка, проте дехто вже звик розподіляти відходи за видами. Наприклад, учні 35-ої школи за перемогу в конкурсі «Чисто Так!» отримали спеціальні баки для вторсировини і тепер займаються сортуванням сміття. Як у них це виходить, у досвідчених захисників екології дізнавалися наші журналісти.

З 1 січня 2018 року українці повинні сортувати всі побутові відходи за видами вторсировини у відповідності до норми Закону «Про відходи». Представник громадської організації «ЕКОЛТАВА» Микола Рябика говорить: все розпочалося з того, що у 2012 році внесли поправку до цього Закону, що всі відходи мають відсортовуватися. Але до цього часу суттєвих змін щодо сортування та переробки вторсировини майже не відбулося.

Микола Рябика, представник ГО «ЕКОЛТАВА»

- До затвердження національної стратегії у нас уже була прийнята обласна програма з відходами, розроблена науковцями, прийнята на сесії облради і таким чином вона затверджує те, що у нас є певні моменти і до 2021 року створення комплексів сортувальних і переробних.

У рамках цієї обласної програми створено субрегіональну стратегію поводження з відходами, згідно з якою у Полтавській області планують створити сміттєпереробні комплекси у п`яти районах. Микола Рябика говорить: під Полтаві існує Макухівське сміттєзвалище, яке не є санкціонованим і вже давно переповнило свої потужності.

Микола Рябика, представник ГО «ЕКОЛТАВА»

- Але, як ми будемо боротися, якщо в нас на даний момент не створено певних комплексів. І тільки тоді, коли ми зрушимося з цього питання, а саме створення нових центрів сортування і переробки відходів, саме тоді можна вже думати про закриття сміттєзвалища або рекультивацію Макухівки, адже на даний момент нікуди вивозити відходи.

Збереженням екології займається й 35 полтавська школа. Екологічна команда цього навчального закладу отримала перемогу в конкурсі «Чисто Так!», який проводила організація «ЕКОЛТАВА». Учні зібрали 543 кг макулатури. Директор школи Ольга Фесенко говорить: сортуванням сміття її учні займаються вже другий рік, а за перемогу в конкурсі отримали корисну нагороду.

Ольга Фесенко, директор ЗОШ №35

- Виграли баки для сортування сміття: пластикові контейнери для ПЕТ-пляшок і макулатури.

А ось і ці контейнери. Для кожного виду вторсировини окремий. Учні мають змогу сортувати пластик та папір. А також проводять активну роботу з очищення навколишнього середовища. 

Анастасія Дудка, учениця ЗОШ №35

- Це дуже важливо для природи, і саме те, що знаходиться біля річки. Коли сніг тане, це все опиняється в річці. Не раз бачили, як по течії пливуть дуже багато пляшок. Тому ми намагаємося прибирати кожен рік.

А Євгенія Каблучка почала займатися сортуванням вторсировини із березня 2017 року. Дівчина говорить: оскільки за професією журналіст, то доволі часто доводиться писати на екологічні теми, тому почала краще розбиратися у цій сфері.

Євгенія Каблучка, збирає вторсировину

- Зрозуміла, що в нас в Україні дуже катастрофічна ситуація зі сміттям. Ледь не 7% територій під смітниками і тому з цим треба щось робити. Не хочеться чекати владу, а хочеться робити щось самій. Це хоч і крапля в морі, але треба з чогось починати.

Щоб зменшити кількість сміття, дівчина пропонує альтернативу: замість поліетиленових пакетів використовувати спеціальні мішечки. Замінити одноразові пляшки та стаканчики - на предмети багаторазового використання. Питання ж сортування сміття та збереження екології, кажуть фахівці, залежить в першу чергу від самих людей. Тож варто розпочинати з себе.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію