Українські вчителі здаватимуть «ЗНО»

А успішне проходження такого іспиту надасть їм додатковий прибуток до зарплатні. Такі зміни передбачає реформа освіти в Україні. Про нюанси її на регіональному рівні і, зокрема, в об'єднаних громадах, говорили під час засідання «круглого столу», яке відбулося в Полтаві у Центрі розвитку місцевого самоврядування. Коли ж почнуть активно впроваджувати цю реформу і що б у першу чергу хотіли змінити у сільських школах самі жителі районів - ми розкажемо далі.

Минулого року Валентина Городянко побувала в Польщі та Нідерландах за партнерськими програмами. Освіта, яку голова об'єднаної громади під Кременчуком побачила закордоном, вразила і дала зрозуміти: починати зміни треба із законодавства.

Валентина Городянко, Пришибівський сільський голова

- Школи є державні і приватні. Але всі вони фінансуються з держбюджету. Виділяються гроші на одну дитину. Наприклад, в Нідерландах 5 тисяч євро на рік. І автономно школа вирішує, куди ці кошти вкладати. До речі, закордоном, батьки повністю несуть відповідальність за харчування дітей. І сплачують за харчування. У нас - навпаки. Я зробила висновок, що ми дуже багато коштів витрачаємо туди, куди не потрібно.

У Пришибівській громаді одна школа і трохи більше сотні учнів. Матеріальну базу, говорить голова об'єднання, в освіті підтягнули. Та й найбільше з усіх громад по Україні вклали у це минулоріч. Тепер хочуть працювати над наповненням процесу навчання. Підтримують тут думку, що батьки, діти і вчителі самі повинні розпоряджатися грошима на освіту.

Валентина Городянко, Пришибівський сільський голова

- Харчування мене дуже хвилює. Мене дуже радує Миргородщина і Житомирщина. Бо ті кошти, які ми витрачаємо на харчування, і це не секрет - ідуть у відро. Діти відмовляються від тих каш, а йдуть і купляють гамбургери, піци. А це можна скомпонувати і без того ж майонезу випікати у шкільних їдальнях.

Полтавщину разом із Запорізькою, Івано-Франківською та Житомирською областями обрали однією з чотирьох областей для впровадження міжнародного проекту «Реформи децентралізації в освіті». А це означає участь закладів освіти в міжнародних проектах і зміни: від ремонтів до зовсім іншого вчителя та нової педагогіки - партнерства. Незалежно від того, школа знаходиться у місті чи селі. 

В об'єднаних громадах полтавці планують створити методичні центри.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Консультаційно-методичні центри будуть надавати консультації безпосередньо у громадах, безпосередньо директорам, викладачам - яким чином розробити плани, навчальні програми. Бо наразі школа вже має автономію: як організувати навчально-виховний процес, як створити сучасне середовище, як оптимізувати, якщо необхідно, створити опорні заклади.

Реформа також передбачає і автономію вчителя: він сам може вирішити, де підвищувати кваліфікацію. 

Марина Єщенко, зав. відділом національно-патріотичного виховання ПОІППО ім.М.Остроградського

- Вони повинні будуть протягом 5 років набрати 150 балів, відвідуючи тренінги, навчання дистанційні чи інші. Але у 2018 році ми ще працюємо за традиційною системою, щоб все це було впроваджено. З 19 року вчителі можуть бути, але не повинні, за бажанням пройти добровільну сертифікацію. Це своєрідне тестування по типу ЗНО.

Його проходження дасть надбавку до зарплатні у 20%. Але нездача не вплине на роботу, тобто вчителя не позбавлять його робочого місця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію