У Полтаві відкрилася нова виставка Євгена Пілюгіна

Це - розписи, що вражають різноманіттям кольорів та незвичайністю форм відвідувачів експозицій не лише в Україні, а й в усьому світу. Художник, відомий своїми килимами далеко за межами Батьківщини, цими днями Різдвяними розписами дарує відчуття невагомості гостям музею Короленка. Про експозицію, художника та натхнення - далі у сюжеті.

Євген Пілюгін представив на загал свої витвори мистецтва - цього разу це картини у стилі ужиткового розпису. У стінах музею Володимира Короленка усі охочі мали змогу поспілкуватися відомим художником, а також взяти участь у майстер-класі від автора.

Євген Пілюгін, автор виставки

- Сьогодні у нас виставка декоративних композицій, які я створив останнім часом, ну приблизно за останні 5 років. Що спонукало на їх творення? Ну це те, що я, крім того, що малюю прості малюнки, там декоративні, орнаментальні, я люблю орнамент, я роблю килими, а дружина вишиває.

Євген - встиг прославити полтавський розпис не лише в Україні, а й по всьму світу. Роботи художника лише за останні 5 років побачили у Болгарії, Чехії, Франції, Великобританії, Туреччині та багатьох інших куточках. За словами автора, виставки усюди зустрічають позитивно, особливо радіють експозиції представники української діаспори. Експозиції  Євгена Пілюгіна часто не персональні. Багато виставок він готує з сім'єю - дружиною та доньками.

Наталія Дмитренко (Пілюгіна), донька автора виставки

- Перед цим він був у Венеції на фестивалі міжнародному, саме з оцими декоративними розписами. Бо вся спільнота звикла, що батько займається килимами, і вся родина також працює у килимарстві, окрім мами, мама у нас - художник по вишивці. Ну, а розписами він дивував всю спільноту міжнародну.

Зараз чоловік намагається відійти від популярних стилів розпису, і шляхом поєднання давно відомих ідей розпису та нових сучасних створити свою унікальну манеру. Не рідко полотна з розписом служать ескізами для килимів, або ж для вишивок дружини. Надихає ж Євгена Пілюгіна природа.

Євген Пілюгін, автор виставки

- Мабуть, все-таки пори року. Але поганих пор року немає. Зимою можна творити, ось саме виставка називається «Різдвяні барви». А весною, ми милуємося завжди, оновлення землі. Літо красиве завжди. Осінь - це плоди. Тому я часто у своїх композиціях поєдную весну й осінь, цвітіння і плоди. Це дуже цікаво.

Під час виставки Євген Пілюгін не лише показав свої уміння, а й привчав до пензля гостей заходу. У стінах музею пройшов майстер-клас з розпису. Художник поділився секретами написання шедеврів: від вибору фарби до особливостей рухів руки.

Стрічка новин