80 демонтажів заплановано на найближчий час

Так у Полтаві борються за візуальну культуру міста. Під прицілом місцевих комунальників - вивіски. А найбрутальніший вид реклами, що буквально заполонив Полтаву, на думку фахівці, - покриття усіх можливих фасадів дешевими банерами. Що із цим роблять і скільки коштує підприємцям повернути вилучене майно - дивіться далі. 

80 вивісок поза законом - стільки наразі у Полтаві виявила комісія з розміщення тимчасових споруд. Їх почали демонтувати, і господарі 20% таких вивісок почали працювати над виправленням помилок, запевняють комунальники. З цього приводу у Полтаві, в Інституті розвитку міста проводять чергове засідання з проблем зовнішньої реклами. Представники комунального підприємства «Полтавасервіс», які і слідкують за розташуванням вивісок, розповідають: грішать полтавці, розміщуючи їх неналежного вигляду.

 Віталій Солоний, інспектор ПК «Полтавасервіс»

- Часто буває - це занадто великі розміри, які не відповідають вимогам постанови Кабінету Міністрів України. Це порушення і пластики фасаду, порушення містобудівних вимог і так далі. У більшості випадків це технічні моменти. Але існують ще і проблеми самовільно встановлених спеціальних інформаійних конструкцій, які підлягають оформленню, але й досі не оформлені.

Але комунальники підкреслюють: у першу чергу, попереджають підприємців і консультують. В такому режимі працюють два останніх роки. Підказують, і як узаконити свою рекламу. 

Віталій Солоний, інспектор ПК «Полтавасервіс»

- Один із таких критеріїв - це не більше 3 квадратних метри. Вивіска повинна мати естетичний вигляд, має бути продумана, конструктивна частина: щоб вона була безпечною для експлуатації. Щоб не загрожувала життю перехожих. І знову ж, є певні містобудівні вимоги: є історичні будівлі, є будівлі, що мають цінність місцевого значення.

Наприклад, на історичних будівлях розміщувати вивіски можна виключно за дозволом спецслужб. Спочатку підприємців попереджають усно, потім надають припис. Далі - найрадикальніший метод: конструкцію демонтують.

Володимир Рак, начальник Інспекції по контролю за благоустроєм

- Засідання комісії міської ради виносить рішення: демонтувати. Ми знову попереджуємо цих людей, щоб вони зробили це своїми силами. Якщо вони не роблять, ми приїжджаємо зі своєю технікою, демонтуємо, вивозимо, складаємо і зберігаємо.

Ще півроку власник може повернути собі вивіску, але через викуп, пояснює Володимир Рак. Тобто - сплативши відшкодування за демонтаж, перевезення та зберігання конструкції. У середньому, вартість доходить до 10 тисяч гривень. Якщо підприємець не виявив такого бажання - здають на металолом. 

Дехто виправляє недоліки, а є й такі власники, кажуть в інспекції, які натомість встановлюють нову вивіску і знову неузаконену. Оштрафувати чи якось покарати їх у комунальників немає повноважень. 

Наразі служби працюють над тим, щоб переконати полтавських підприємців: є напрацьована із громадськими організаціями та іноземними партнерами стратегія розвитку Полтави туристичної та європейської. І цивілізована реклама може бути і приваблива, і не спотворювати історичний вигляд міста.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію