З вертепу біля Свято-Успенського собору невідомі поцупили іграшки

У Полтаві це вже не перший випадок таки крадіжок. Проте цього разу разом з іграшками зникло й сіно. Волонтери сподіваються, що це лише випадковість. Більше про таємниче зникнення Різдвяних атрибутів напередодні свята - далі у сюжеті.

Напередодні католицького Різдва, 24 грудня, біля Свято-Успенського собору урочисто відкрили вертеп - традиційний релігійний різновид лялькового театру. Вже за кілька днів з нього зникли іграшки. Тоді силами волонтерів Полтавського Батальйону Небайдужих театр відновили, проте гірлянди вирішили не чіпляти.

Любов Козамерчук, волонтер ГО «Полтавський Батальйон Небайдужих»

- Ну, це було на наступний день, наскільки я пам'ятаю, зникли іграшки наші, які були ось тут навколо шопки, новорічні. Це не можна оцінити дуже великою фінансовою втратою, але це, найперше, так не приємно морально.

Неприємний інцидент повторився й цієї ночі. Іграшки знову поцупили невідомі, цього разу забравши із собою і сіно. На своїй сторінці у Фейсбук волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих Наталія Гранчак, пише: «Другу ніч поспіль крадуть сіно з вертепу та іграшки. Фігурки ми щодня ховаємо, інакше б і їх не було. Мудрим було рішення не монтувати гірлянди. Поки що вважаємо, що це випадковості, щоб не засмучуватися, що це свідома шкода. Але чим далі, тим більше приходимо до цього висновку. Як каже Dina Kuzmina: «Так ми Європу з вами не збудуємо!».

отець Богдан, священик Свято-Успенського собору

- Рано чи пізно та людина, яка зробила ту всю справу, і забрала ті іграшки, то на користь їй не піде нічого, бо без сліду нічого не відбувається. Як і на Волині є прислів'я так українське «Як собі постелиш, так і виспишся». Якщо людина буде робити добро в цьому світі, то буде добрі плоди пожинати.

До поліції з цього приводу волонтери не зверталися, сподіваючись в подальшому на свідомість полтавців. Зараз Вертеп продовжує дарувати різдвяний настрій жителям та гостям міста, утім за іграшками продовжують пильнувати. 

Любов Козамерчук, волонтер ГО «Полтавський Батальйон Небайдужих»

- Звичайно, хотілося б вірити в краще, що таке в подальшому не повториться. Що ми будемо далі робити, ми будемо радитися із своєю командою. Але однозначно хочеться сказати, що цей вертеп буде стояти протягом Різдвяних свят і радувати око полтавців.

До слова, минулого року, у ніч проти 18-го грудня біля Свято-Успенського собору пограбували будиночок Святого Миколая. Тоді з казкової резиденції поцупили калорифер, кавоварку, термос, гроші та навіть цукерки. Тоді «викрадачем свята» був раніше судимий 32-річний чоловік.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію