Цьогоріч зима для полтавців така ж тепла, як і 140 років тому

Новий 2018-ий рік розпочався для містян далеко не зимовою погодою. Замість снігу та морозу - дощ. Подібні аномалії були у 2015 році, кажуть синоптики. Тоді позначка термометра трималася вище нуля аж до 27 грудня. А що ж про нинішню погоду думають полтавці та чи дочекаються вони снігу - детальніше у сюжеті.

Початок 2018 року полтавці зустріли з безсніжною, теплою та дощовою погодою. Замість кучугур снігу - калюжі та поява трави на газонах. 

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

- Середня температура, місячна температура повітря була тепліше навіть, ніж в цьогорічному листопаді. А листопад був також теплішим за кліматичними нормами. Тобто, це абсолютно така подія у нашій роботі, скажімо так.

Провідний синоптик Олена Панченко говорить: за всю історію спостережень центру, востаннє такий теплий грудень було зафіксовано 140 років тому. Випадки подібної теплої осені та зими були зафіксовані ще у 1978 та 1982 роках минулого століття. Середня місячна температура тоді становила 3 градуси тепла. А по території області випадало від 2 до 3 місячних норм опадів. Але тоді опади були у вигляді снігу, а зараз - дощі.

У полтавців різні думки, із приводу такої аномалії в погоді. Хтось хоче снігу, а когось все влаштовує. 

- Немає новорічного настрою під таку погоду. Хоча б трішки снігу і мінус два морозу, було б взагалі ідеально.

- Хотілося б, щоб хоч трохи замерзло, щоб насолодитися зимовою рибалкою. Зараз немає змоги, тому чекаємо поки.

- Весняна погода, погода як погода - хороша погода. Нічого страшного.

- Все буде добре, і сніг буде і морози ще будуть. Ще встигне набриднути.

Синоптики ж обіцяють, що зима таки прийде зі снігом та морозами. 

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

- Зима все одно ще до нас прийде, і вже починаючи після Різдвяних свят температура повітря повільно почне знижуватися. Спочатку це будуть мінуси лише в нічні години. Але надалі, із середини наступного тижня мінусова температура буде і вдень.

Олена Панченко вважає, що холодне повітря із півночі принесе зниження температури. Після 9 січня позначка на термометрі опуститься до 10 градусів морозу вночі, а вдень прогнозують до мінус п`яти.

Стрічка новин