Україна буде зростати разом зі світовою економікою

При цьому, готуючись до виборів. Такі прогнози дають експерти на 2018 рік. Кажуть, що бюджет держави складали із деякими хитрощами. Має фіндокумент і окремі ризики. Настільки вони суттєві і як, власне, буде жити країна та полтавці, зокрема, у 2018 році - ми розкажемо далі.

Не традиційно під ялинку, а за три тижні до Нового року - бюджет України на 2018-й вперше ухвалили заздалегідь. 913 мільярдів доходів, 988 - видатків. Прем'єр-Міністр України запевняє, що інфляція може бути помірною і в Новому році прогнозують її на рівні 9%. Ставку роблять на збільшення експорту, він має зрости ще на 5%. Фахівці кажуть: економіка держави не змінюється, а просто повертається в інший бік та змінює партнерів. Хоча, вцілому, прогнози дають оптимістичні, але з урахуванням особливостей.

Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- Світова криза - вийшла, тепер економіка росте. Ми ростемо з нею. Якщо тільки почнеться якесь скорочення - по нас це дуже вдарить. Другий фактор: 2018-й рік передвиборчий, коли найрозумніші почнуть готуватись до виборів у наступні роки - президентських та парламентських.

А отже і критичні реформи ніхто з політиків робити не ризикує.

Державні гроші на цей рік розділили за пріоритетами. 

Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України

- Ми виділяємо 5% ВВП на сектор безпеки та оборони. Звісно, ми не забуваємо і про соціальний аспект: і наступного року ми закладаємо можливість забезпечення сімей військовослужбовців наших житлом: 1 300 квартир буде придбано. Беззмінний пріоритет - будівництво доріг. З 1 січня запроваджується Дорожній фонд, в якому буде співвідношення місцевої і центральної складової. 13% цього фонду будуть направлені на місця.

Цьогоріч в Україні запускають ще один держфонд - енергоефективності.  

Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України

- Ми передбачили 2 мільярда гривень, з яких 400 мільйонів - на теплі кредити. А 1 мільярд 600 - це масштабні програми енергомодернізації. І ми очікуємо в цей фонд ще надходження від наших європейських партнерів. Є рішення. що буде виділено 100 мільйонів євро (це приблизно ще 3 мільярда гривень) і він буде розбитий цей транш на декілька.

Натомість з місцевих бюджетів традиційно найбільше коштів «з"їдять» галузі, які не можуть заробляти.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Медицина - півтора мільярди, освіта - майже 800 мільйонів. Але там теж дуже багато чинників, що складаються із зарплатні, видатків на матеріально-технічне забезпечення.

Уряд анонсує у 2018-ому гроші у медицині на придбання медикаментів, відшкодування ліків та забезпечення всіх областей обладннаням для лікування судинних хвороб. А в освіті - збільшення зарплатні вчителям, модернізацію початкових шкіл. Утім, якщо раніше держава передавала відшкодування на утримання закладів медичних та освітніх в регіони, то нині цього не побачити.

Костянтин Донченко, експерт АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень»

- В минулому бюджеті вона була 15 мільярдів, у цьому - її не передбачено. А держава, знову ж, продовжує процес передання частини видатків на місцеві рівні. Пам'ятаєте, в тому році професійно-технічні заклади почали передавати, в цьому - продовжується. І Полтавська область отримає плюс 19 закладів.

Тобто зі збільшенням місцевих бюджетів, ще й за умови децентралізації, - збільшаться і їхні видатки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію