Чи зможуть українці оформлювати угоду дарування або спадщину?

Мережу Інтернет ще восени сколихнула поява статей, які дискредитують роботу нотаріусів та оціночних установ. І як наслідок - поява петицій на сайті Президента та купа запитань з приводу цієї ситуації. Чому ж вірити і що очікує на полтавців у 2018 році - далі у сюжеті.

Восени у мережі Інтернет почали з'являтися статті наступного змісту: з 1 листопада українці не зможуть вступити в права спадщини або дарування. При цьому йшло посилання на існуючу постанову Кабміну №231.

Наталія Руденко, нотаріус

- Ця постанова була прийнята з метою впорядкування правил проведення оцінки нерухомого майна. Для чого це потрібно: оцінка потрібна для того, що визначити дохід, розмір доходу, який отримала особа від продажу нерухомого майна.

За словами юриста Наталії Руденко, постанова була прийнята у березні 2013 року і залишається незмінною. Якщо раніше й були питання з приводу оцінки майна, то зараз все працює.

Наталія Руденко, нотаріус

- Усі ці питання на даний момент врегульовані і ніяких перешкод для оформлення спадщини на даний час немає. Так само і дарування – така сама процедура.

У інтернет-статтях також звучить теза, що після смерті близького родича  майно відійде в «руки» держави. За словами нотаріуса, таке майно не є безхазяйним, і його можуть успадкувати родичі. Порядок набуття права власності на безхазяйну річ визначається ж Цивільним кодексом України.

Віталій Коноз, заст. нач. ГТУЮ з питань державної виконавчої служби – начальник управління ДВС

- Зокрема стаття 335, передбачає, що якщо річ є безхазяйною, той випадок коли помирає одинока особа і у неї немає спадкоємців, але є нерухомість, наприклад, квартира. За заявою органів місцевого самоврядування це майно може бути визнано безхазяйним.

За словами Віталій Коноза, це майно в подальшому за ухвалою суду може бути переданим на баланс територіальній громаді і використовуватися для надання житла пільговим верствам населення чи тим, хто перебуває на обліку.

Віталій Коноз, заст. нач. ГТУЮ з питань державної виконавчої служби - начальник управління ДВС

- Зараз юстиція звертає увагу населення на ці обставини, ці нормативні акти, які є вже прийняті і саме це могло так підштовхнути інтерес населення і ЗМІ до цих обставин усіх, які відбулися ще раніше. Хоча ці самі норми, той самий цивільний кодекс України діє давно вже.

Постанова є, вона залишається без змін і права успадкування працюють, лише варто це зробити вчасно.

Стрічка новин