На Полтавщині з вересня професійно-технічних училищ стане менше

Об'єднання малопотужних навчальних закладів з тими, база яких більша, вже розпочалося у Горішніх Плавнях, Кременчуці та Зінькові. В обласному  Департаменті освіти та науки кажуть: такі заходи не лише поліпшать рівень професійно-технічної освіти, а й суттєво скоротять витрати з бюджету регіону.

Щорічно кількість вступників до професійно-технічних училищ області суттєво скорочується. Наразі використовується лише 49% потужності таких навчальних закладів. Ця ситуація стала причиною для винесення на розгляд проекту з оптимізації училищ.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Проаналізовані професії, які на сьогоднішній день потрібні саме на ринку праці, і зараз ми будемо говорити із стейкхолдерами, тобто з зацікавленими особами. Тут є представники і роботодавці, і директори професійно-технічних закладів, працівники Департаменту, депутатський корпус. Тобто будемо обговорювати питання як, яким шляхом нам зробити професійну технічну освіту гнучкою і такою, яка працювала б на ринку праці.

Однією з основних проблем сучасних професійно-технічних училищ Полтавщини фахівці називають конкуренцію напрямків підготовки. Адже за одним напрямком навчання може проходити у двох та більше навчальних закладах. Не меншою проблемою є застаріла технічна база. Наприклад, із 736 металообробних верстатів 576 в експлуатації вже понад 20 років.

Тетяна Закапко, нач. відділу координації роботи вищих навчальних закладів, професійно-технічної освіти Полтавської ОДА

- Професійно-технічні навчальні заклади з контингентом 400-800 учнів фінансуються на рівні закладів з контингентом удвічі та тричі меншим. Викладачі, які працюють у комплектних групах з 25-ти - 30-ти учнів, одержують заробітну плату на рівні своїх колег, що навчають 15 і менше учнів.

Задля покращення матеріально-технічної бази, більш раціонального використання потужності навчальних закладів та збереження важливих для області навчальних напрямків заклади об'єднують. Так цього року на базі більш потужних навчальних закладів функціонувати почали училища у Горішніх Плавнях, Кременчуці та Зінькові. З вересня такі зміни чекають і на Полтаву, де знаходиться 25% профтехучилищ. На базі Технічного училища №4 функціонуватиме Політехнічний ліцей з електро-радіотехнічним технікумом. Також об'єднають Професійно-технічне училище №23 з Ліцеєм транспорту. Загалом після реорганізації у Полтаві має залишитися 18 професійно-технічних училищ. Такі зміни, говорять у департаменті освіти, дадуть можливість області заощадити понад 2 мільйони 300 тисяч гривень. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію