У Полтаві відбулося засідання комітету доступності

Під час нього йшлося про потреби людей з інвалідністю у нашому місті. Більше про діалог представників влади з особами, які мають інвалідність, знають наші журналісти.

Чимало планів, що до полегшення життя для людей з інвалідністю мала міська влада на 2017 рік. Під час засідання комітету доступності в формі діалогу її представники прозвітувалися про те, що вдалося зробити. 

Віталій Нікіпелов, заступник Полтавського міського голови

- По п'ятій міській клінічній лікарні, на генерала Духова, виконано поточний ремонт пандусу до неврологічного відділення, ремонт асфальтового покриття на території лікарні. По дитячій міський лікарні виконано мабуть найбільшу кількість робіт. Стаціонар, вулиця Олександра Білого, пофарбовано краї сходинок в контрастний колір.

Одним з таких досягнень є нова інклюзивна кімната спеціального призначення у Міськвиконкомі. У приміщенні є пеленальний столик для мам з маленькими дітьми, адаптоване для людей з інвалідністю сидіння туалету, двері, поручні та інше.

Ірина Твердохліб, регіональний представник Національної асамблеї інвалідів України в Полтаві

- Значить дивіться, якби була одна ручка у цьому туалеті, мені довелося би виїжджати знову до коридору, підтягуватись, і якби у мене не було фізичної спроможності, я б так і не закрила. А ось це називається універсальний дизайн, коли я вже заїхала у двері, я тільки тягну за ось цю ручку і двері зачиняються.

У майбутньому році влада планує відкрити такі кімнати і у районних радах. Також не менш важливою проблемою для осіб з інвалідністю є високі бордюри та розбиті тротуари. До категорії найбільш нагальних комітет відносить і питання, пов'язані з транспортом. У ньому не лише людині на візку неможливо пересуватися. З проблемами тут зіштовхуються і полтавці з порушенням слуху.

Леонід Усенко, голова Полтавської обласної організації УТОГ

- У нас є зупинки і немає взагалі назв на цих зупинках. Стосовно тролейбусів, коли я сиджу в тролейбусі, там постійно є стрічка, де написано «зупинка Кільцевий, зупинка Кільцевий..» але ж не може все місто бути під назвою «Зупинка Кільцевий», правда?

На засіданні представники міської влади пообіцяли продовжити роботу з покращення інклюзивних умов у місті.

Стрічка новин