В Україні може знову подорожчати електроенергія

В Україні може знову подорожчати електроенергія

НКРЕКП планує на 2018 рік підвищити на 26% ціну вугілля в структурі тарифів на електроенергію.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, планує на 26% підняти індикативну ціну вугілля в структурі оптової ринкової ціни на електроенергію в 2018 році, на основі якої розраховуються тарифи для кінцевих споживачів.

Про це йдеться в опублікованому на сайті регулятора обгрунтуванні до проекту рішення «Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік». «Індикативна ціна вугілля ... становить 83,08 дол. за тонну, що на 25,8%, або на 16,4 дол. за тонну вище за індикативну ціну вугілля, яка враховувалася при перегляді прогнозної оптової ринкової ціни (ОРЦ) на 2017 рік» , - повідомляється в документі. Також наголошується, що в листопаді на європейському ринку склалася середня ціна вугілля на рівні 93 дол. за тонну, що на 11,9% більше за значення, від якого відштовхується комісія для розрахунку ОРЦ на 2018 рік. 

Посилаючись на дані Міненерговугілля, НКРЕКП прогнозує в наступному році збільшення генерації електроенергії, виробленої на ТЕС, на 9,6% - до 49,5 млрд кВт-год. Коментуючи збільшення ціни вугілля, голова «Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг» Андрій Герус, заявив, що це дсть змогу енергокомпаніям, у тому числі ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова, додатково заробити 13,5 млрд грн. «Тепер вугілля хочуть враховувати за ціною на 20 дол. за тонну більше, тобто ще плюс 500 млн дол. (13,5 млрд грн) у 2018 році», - написав Герус на своїй сторінці у Facebook. Герус також вважає, що зростання вартості вугілля призведе до збільшення цін на електроенергію для промисловості на 10-15%.

Стрічка новин