У Полтаві презентували «Військово-польовий АРТ»

Автором та куратором цього мистецького проекту є сержант Національної поліції України Павло Ротар. Проект об`єднав більше 130 авторів, які представляють понад 300 експонатів. За 28 місяців існування проекту - це вже 28 виставка.

Ідея створення проекту «Військово-польовий АРТ» належить сержанту Національної поліції України Павлу Ротару. Чоловік був у зоні АТО та зіштовхнувся там з реаліями військового побуту, які не притаманні мирному життю. Його зацікавили використані атрибути війни, серед яких зброя та одяг. Тому Павло Ротар хотів показати, що прагнення до життя - сильніше за силу смерті. На виставці демонструється велика кількість робіт майстрів із Полтавщини. Алла Кісь працює в Решетилівському художньому ліцеї. Вона майстер вишивки.

Алла Кісь, майстер вишивки

- Ми дуже багато передавали: і обереги, й рушнички робили, ми дуже багато вишивали прапорів - оздоблювали вишивкою. Я вам говорю, із самого початку війни і до сьогоднішнього дня до нас люди їдуть, за нами уже закріплена 72 бригада, вони в нас постійно зупиняються і ми їм дуже-дуже допомагаємо.

Жінка навчає своїй справі і молоде покоління, оскільки вважає, що збереження традицій дуже важливе для українського народу. А Наталія Свиридюк - майстриня, яка виготовляє ляльки-мотанки. Її творіння - це лялька-оберіг, що зветься «Покров». Вона створена у 2015 році, коли розпочався проект «Військово-польовий АРТ». Майстриня говорить: ця лялька - ризикована мистецька дія. 

Наталія Свиридюк, майстриня, яка виготовляє ляльки-мотанки

- Було дуже складно, як поєднати оцей камуфляж, військову форму з нашим традиційним мистецтвом. І це такий мистецький виклик для мене був, і разом з тим, я не хотіла образити, бо ті хлопці, які воюють і це камуфляж реальний, бо хтось з хлопців його зносив і воно порвалося під вибухами.

Лялька виступає як оберіг для воїнів, які захищають українську землю. 

Наталія Свиридюк, майстриня, яка виготовляє ляльки-мотанки

- Вона ніби відкрила «покров» над нашими воїнами, над всією Україною, щоб Україна все-таки перемогла, щоб в нас був мир і щоб ми всі були в своїх, традиційних українських кордонах державних. І разом з тим, щоб об`єднувалось і цей камуфляж, і традиційна вишивка, бо мистецтво незнищенне.

Цей мистецький проект подорожує Україною, постійно поповнюється та змінюється. Проект налічує більше 300 експонатів, а участь у ньому беруть понад 130 майстрів.

Стрічка новин