У 2018-ому Полтава житиме на 3 млрд 256 млн гривень

Такий бюджет прийняли на сесії міські депутати в п'ятницю. В цю суму закладені кошти на пільговий проїзд школярів у тролейбусах, матеріальну допомогу матерям загиблих атовців, літній відпочинок дітей пільгових категорій тощо. 

У Полтаві пройшла заключна в цьому році сесія міської ради. На початку засідання відбулися зміни у депутатському складі. Денис Поліщук та Ярослав Мартинюк заявили про вихід із фракції Соціал-демократичної партії. Остання припинила своє існування, про що і оголосив її голова Олександр Шамота. А депутат Ігор Окіпнюк з об'єднання «Самопоміч» за власним бажанням склав депутатські повноваження. Основним же питанням на засіданні стало прийняття головного фінансового документу міста на наступний рік. Його обговорення зайняло в депутатів близько години. До цього положення бюджету-2018 розглядали на профільній комісії. Бюджет наступного року, кажуть у фінансовому управлінні, став рекордним в історії нашого міста.

Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

- Дохідна частина міського бюджету на 2018 рік розроблена на основі норм чинного податкового та бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів з урахуванням принципів децентралізації. Обсяг дохідної частини міського бюджету складає 3 млрд 256 млн гривень.

Обсяг видатків на галузь освіти складає 764 млн гривень. Це – більше на 52 млн, ніж у попередньому році. На галузь охорони здоров'я у 2018-ому передбачається 399 млн гривень. На програму соціального забезпечення та соцзахисту «Турбота» – 89 млн, на молодіжні програми – 3 з половиною млн. Частину коштів бюджету 2018 року планують спрямувати на продовження будівництва на центральному кладовищі Меморіалу загиблим бійцям АТО, а також допомогу матерям полеглих атовців у розмірі 300 тисяч гривень кожній. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- У нас 23 мами, на превеликий жаль, загиблих учасників АТО, до 8 Березня ми їм всім дамо по 300 тисяч. У нас 3 мами сьогодні в Полтаві проживає, де загиблі хлопці-афганці. Вони теж отримають по 300 тисяч. У нас в цьому бюджеті – діти-інваліди (їх не багато – 974), вони поїдуть влітку на море так, як вони їздили минулого року. У нас в цьому бюджеті - безоплатний проїзд всіх без винятку школярів. В жодному місті України такого немає.

У структурі бюджету власні кошти міста складають 5,4%, решта – державні субвенції.

Григорій Сахно, депутат Полтавської міської ради

- Освітня субвенція, медична субвенція – 232 млн, тобто це те, що ми розглядаємо на комісії: прийшло і віддали, його можна навіть не розглядати на комісії. Бо його в іншу сторону не направиш. Так що власних доходів у нас 92 млн.

Під час обговорення бюджету депутати висловлювали думки щодо того, які галузі або проекти потребують залучення додаткових коштів. У підсумку бюджет на 2018 рік міська рада прийняла більшістю голосів. Потому депутати проголосували за внесення змін до Програм розвитку ЖКГ, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку освітньої галузі тощо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію