У 2018-ому Полтава житиме на 3 млрд 256 млн гривень
Такий бюджет прийняли на сесії міські депутати в п'ятницю. В цю суму закладені кошти на пільговий проїзд школярів у тролейбусах, матеріальну допомогу матерям загиблих атовців, літній відпочинок дітей пільгових категорій тощо.
У Полтаві пройшла заключна в цьому році сесія міської ради. На початку засідання відбулися зміни у депутатському складі. Денис Поліщук та Ярослав Мартинюк заявили про вихід із фракції Соціал-демократичної партії. Остання припинила своє існування, про що і оголосив її голова Олександр Шамота. А депутат Ігор Окіпнюк з об'єднання «Самопоміч» за власним бажанням склав депутатські повноваження. Основним же питанням на засіданні стало прийняття головного фінансового документу міста на наступний рік. Його обговорення зайняло в депутатів близько години. До цього положення бюджету-2018 розглядали на профільній комісії. Бюджет наступного року, кажуть у фінансовому управлінні, став рекордним в історії нашого міста.
Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК
- Дохідна частина міського бюджету на 2018 рік розроблена на основі норм чинного податкового та бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів з урахуванням принципів децентралізації. Обсяг дохідної частини міського бюджету складає 3 млрд 256 млн гривень.
Обсяг видатків на галузь освіти складає 764 млн гривень. Це – більше на 52 млн, ніж у попередньому році. На галузь охорони здоров'я у 2018-ому передбачається 399 млн гривень. На програму соціального забезпечення та соцзахисту «Турбота» – 89 млн, на молодіжні програми – 3 з половиною млн. Частину коштів бюджету 2018 року планують спрямувати на продовження будівництва на центральному кладовищі Меморіалу загиблим бійцям АТО, а також допомогу матерям полеглих атовців у розмірі 300 тисяч гривень кожній.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова
- У нас 23 мами, на превеликий жаль, загиблих учасників АТО, до 8 Березня ми їм всім дамо по 300 тисяч. У нас 3 мами сьогодні в Полтаві проживає, де загиблі хлопці-афганці. Вони теж отримають по 300 тисяч. У нас в цьому бюджеті – діти-інваліди (їх не багато – 974), вони поїдуть влітку на море так, як вони їздили минулого року. У нас в цьому бюджеті - безоплатний проїзд всіх без винятку школярів. В жодному місті України такого немає.
У структурі бюджету власні кошти міста складають 5,4%, решта – державні субвенції.
Григорій Сахно, депутат Полтавської міської ради
- Освітня субвенція, медична субвенція – 232 млн, тобто це те, що ми розглядаємо на комісії: прийшло і віддали, його можна навіть не розглядати на комісії. Бо його в іншу сторону не направиш. Так що власних доходів у нас 92 млн.
Під час обговорення бюджету депутати висловлювали думки щодо того, які галузі або проекти потребують залучення додаткових коштів. У підсумку бюджет на 2018 рік міська рада прийняла більшістю голосів. Потому депутати проголосували за внесення змін до Програм розвитку ЖКГ, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку освітньої галузі тощо.