У поліції області працюватиме «гаряча лінія», аби люди інформували про порушення на виборах ОТГ

У поліції області працюватиме «гаряча лінія», аби люди інформували про порушення на виборах ОТГ

Головне управління Національної поліції спільно з Управлінням Служби безпеки України в Полтавській області періодично фіксує порушення виборчого законодавства.

На сьогодні зареєстровані факти неодноразових спроб підкупу виборців в ході підготовки до виборів об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які відбудуться 24 грудня 2017 року.

На даний час до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли три кримінальних провадження за ч.2 ст.160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця). Тривають слідчі дії, передає ГУ НП в Полтавській області.

З метою попередження подібних правопорушень поліцейські нагадують, що згідно із законом, перешкоджання вільному здійсненню громадянином виборчого права або права брати участь у референдумі караються обмеженням або позбавленням волі на строк до 3-х років.

«Якщо громадянину перешкоджають у здійсненні виборчого права із погрозами або застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, то такі дії караються обмеженням волі на строк від 2-х до 5-ти років. Несанкціоноване втручання в роботу бази даних Державного реєстру виборців карається позбавленням волі на строк від 2-х до 4-х років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.Підробка та незаконне виготовлення виборчих документів (бюлетеня, протоколу про підрахунок голосів) - караються позбавленням волі на строк від 3-х до 7-ми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років,» - наголошують у поліції.

Пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за вчинення або не вчинення будь-яких дій (відмова від голосування, голосування більше одного разу, передача бюлетеня іншій особі) - карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправними роботами або обмеженням волі на строк до 2 років. Крім того, здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіку, прапор політичної партії, вартість яких не перевищує розміру, встановленого законодавством), робіт, послуг - карається обмеженням волі на строк від 2-х до 4-х років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

До тяжких злочинів віднесено: 

  • незаконну вимогу або вказівку службової особи з метою вплинути на рішення виборчої комісії - позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років;
  • підробку виборчих документів - позбавлення волі від 3-х до 7-ми років;
  • викрадення або приховування виборчої скриньки з бюлетенями або протоколу про підрахунок голосів виборців - позбавлення волі від 5-ти до 7-ми років.

Для гарантування безпеки та конституційного права волевиявлення громадян під час проведення виборів у об’єднаних територіальних громадах, поліція Полтавщини закликає мешканців області повідомляти про правопорушення, провокації, конфлікти, спроби підкупу виборців тощо. 

Інформацію просять надавати за телефонами: у поліцію - (0532) 51-77-02 або 102; у СБУ (0532) 51-18-38 та 068-858-03-13.

Стрічка новин