Поліції – нові автівки, полтавцям – новий бюджет

У п'ятницю обласні депутати прийняли головний фінансовий план на наступний рік. Причому, розглядали питання без обговорення і незвично швидко. Щоправда, сесію, як і минулу, до кінця так і не довели.

Закінчують рік подарунками. Перед останньою цьогоріч сесією обласної ради поліцейські, які працюють у районах, отримують нові автівки високої прохідності. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Ми все ж таки спромоглися і виділили з обласного бюджету гроші на необхідну техніку, яка буде сьогодні вам вручена.

 За словами керівників області, загалом майже 13 мільйонів гривень виділили на підтримку правоохоронців у 2017-му. 

Далі – планують рік наступний. Більш ніж за три десятка питань полтавські депутати голосують незвично швидко. Без пікетів та обговорень дістаються головного – затвердження обласного бюджету на 2018 рік. Виступають лише два депутати, які просять взяти до уваги: у деяких районах свої бюджети не прийняли. Наприклад, в Кременчуці  розрахованої субвенції з обласного бюджету не вистачить на потреби освіти. Інформацію просто беруть до уваги. Бюджет Полтавщини, за словами голови обласної ради, зріс майже на 3 мільярди. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Тобто, буде становити 10 мільярдів 440 мільйонів гривень. Це дохідна частина нашого бюджету. У нас є динаміка непогана. Надходження у порівнянні з 17 роком – приблизно 55%. А головне – кошти ми можемо спрямовувати як на соціальну сферу, так і на розвиток.

450 мільйонів запланували на капітальні видатки, а це закупівля матеріально-технічного оснащення шкіл та лікарень. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Найбільша сума – це медицина. Медична галузь – більше мільярда видатків. Освіта. Капітальний ремонт доріг буде фінансуватись з державного бюджету. Ми знаємо про дорожній фонд. Полтавська область наступного року отримає десь 580 мільйонів коштів на утримання і капітальний ремонт доріг. Вони будуть пропорційно поділені між кожним районом відповідно до протяжності. Це десь 15-20 мільйонів на район. Плюс ми з обласного бюджету виділяємо 55 мільйонів гривень теж.

А вже за 2 питання громадськість блокує трибуну, протестуючи проти змін до рішення «Про організацію регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні». Керівник облради говорить: саме рішення вже прийняте, тож його можна лише оскаржувати в суді.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію