У Полтаві говорили про проблеми профтехосвіти

Представники професійно-технічних освітніх закладів з Полтавської, Сумської, Харківської та Луганської областей зустрілися в нашому місті задля вирішення ряду проблем. Про технічну базу, напрямки освіти, кваліфікацію кадрів, які випускають та фінансування говорили на базі одного з навчальних закладів Полтави.

Вже два роки згідно з Законом «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та змінами до «Бюджетного кодексу України» бюджетування закладів професійно-технічної освіти здійснюється місцевими бюджетами. За словами представників таких закладів, це привело до скорочення виділених коштів, погіршення матеріально-технічної бази та, як наслідок, погіршення якості знань випускників.

Артем Вітко, народний депутат України, президент Всеукраїнської асоціації професійно-технічної освіти

- Сьогодні найосновніше питання – це дійсно застаріла матеріально-технічна база навчальних закладів, які зараз є. Тобто, профтехосвіти. Тобто, училище випускає фахівця, а цей фахівець, він не може конкурувати на цьому ринку, ринку труда, бо він навчався на дуже старому обладнанні.

Задля виявлення та вирішення проблем закладів професійно-технічної освіти було вирішено провести конференцію за регіонами. Цього разу до Полтави прибули представники навчальних закладів нашої області, а також Луганщини, Харківщини та Сумщини.

Володимир Євдокієнко, директор аграрного ліцею (м.Луганськ)

- Ми повинні готувати спеціалістів для України, а не тільки для якогось з регіонів, тому що у нас вільна держава, і кожен випускник має право покинути той чи інший регіон і знайти ту роботу, ту спеціальність, яку він бажає отримати і працювати на ній.

Учасники конференції вимагають повернення навчальних закладів до бюджетування центральної влади. 

Сергій Шиян, директор Полтавського політехнічного ліцею, голова Полтавської асоціації профтехосвіти

- По області є обласна програма, по якій частково було кілька навчальних закладів профінансовані. Це і ремонт будівель, і там будівництво того ж спортивного залу у Решетилівці. Але ж це були тільки одиночні приклади такі, а в цілому, крім захищених статей, більше фінансування ніякого не було.

Найбільшим ризиком бюджетування місцевою владою учасники конференції називають можливе припинення фінансування і, як наслідок, – відключення навчальних закладів від енергетичних систем та комунального обслуговування. У Полтавській області таких випадків не було.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію