Вишиті бісером, оформлені витинанками, з в'язаними чи шитими елементами

Саме такі книги на конкурс «Моя Україна» представили діти з Полтавської, Донецької та Луганської областей. Вимоги до робіт – прості: оригінальна подача, цікавий дизайн та авторські твори.

Повна зала дітей віком від 6-ти до 16-ти років зібралася у Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного. Тут гості не лише з Полтави, а й з області, а ще – з Донецької та Луганської областей. Юні таланти показували свою майстерність у незвичному конкурсі на кращу книжку-саморобку.

Лариса Митрофанова, директор Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім.П.Мирного

- Ідею такого конкурсу нам подав наш полтавський письменник, атовець Микита Кашницький. І взагалі ця ідея, скажімо так, хотілося б, щоб пройшла на всеукраїнському рівні, але ми її підхопили на самому початку і запропонували ідею такого міжрегіонального конкурсу, і колеги з Донецької та Луганської областей нас підтримали.

Усі книги представлені у різних стилях, дизайнах, зроблені з різного матеріалу, та об'єднує їх спільна тема. Для участі у конкурсі слід було стати автором оригінальної книги на тему «Моя Україна».

Ірина Міхальчук, представниця центральної дитячої бібліотеки м.Маріуполь

- Дуже багато віршів про війну та про мир, тому що ця тема дуже тісно стосується Маріуполя прифронтового. Дівчина дуже не просто талановита як художник, а і як говорять, що талановиті люди талановиті в усьому, вона ще й вірші пише. Ну і на кожній сторінці – якісь свої «фішечки».

Діти змагаються у трьох вікових категоріях: 6-9 років, 10-12 та 13-16. Номінація – також не одна: так діти можуть стати кращими у поетичних чи прозових творах, або ж отримати перемогу за краще оформлення.

Микита Кашницький, автор ідеї конкурсу

- Мета конкурсу в тому, щоб дати дітям можливість реалізувати свій потенціал інтелектуальний. Ідея прийшла у 2016 році, саме ця ідея конкретно, коли я мав таку щасливу нагоду спілкуватися з дітьми, які живуть на лінії фронту.

Серед переможців – і Мар'яна. Дівчина розповідає, що над роботою працювала не сама, а у колі своїх друзів – майже все місто долучилося до створення книги-саморобки. Ілюстрації малювали гуртом, вірші ж писала сама юна поетеса.

Мар'яна Лисков, учасниця конкурсу

- Моя книга – це збірник моїх власних думок про Україну. Тут описане моє життя, моя сім'я, те, як я ставлюся до українського народу. На картинках, які малювали мої подружки, мої односельчани намальоване наше життя, українська жінка.

Організатори мріють, щоб вже наступного року конкурс перейшов з міжрегіонального рівня на всеукраїнський.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію