Що робити з різдвяним вінком?

Як виготовити цю прикрасу, а в подальшому – й застосувати, розповіли вихованцям гуртка «Квіткова фантазія».Матеріали для роботи – досить прості: лоза, картон, новорічний дощик або мандарини – усе це можна застосувати для виготовлення вінка європейського зразка. В Європі – це традиція, а в Україні – лише елемент декору під час новорічних свят.

У європейців різдвяний вінок на вхідних дверях – давня традиція, що символізує очікування народження Христа, «світла миру». Форма кола уособлює вічне життя, яке дарує Воскресіння. В Україні такої традиції немає, а різдвяний вінок слугує лише елементом декору.

Вихованці гуртка «Квіткова фантазія», що діє при обласному еколого-натуралістичному центрі, наразі вчаться робити цю новорічну прикрасу. Головне, говорять діти, це допоможе зберегти природи, а вішати такі віночки можна у квартирі.

Лариса Батуріна, вихованка гуртка «Квіткова фантазія»

- Він символізує ялинку – це може бути новорічна прикраса замість ялинки, тому що ми хочемо закликати людей, що не треба вирубувати ялинки, а треба зберігати навколишнє середовище.

Олександра Грінченко, вихованка гуртка «Квіткова фантазія»

- Ці вінки, що ми будемо зараз робити, ми домовилися з батьками, що не будем ставити ялинку, а повісимо тільки цей вінок.

А ось і сам процес виготовлення декору. Для початку треба виготовити з лози кільце. Але – важлива умова: лоза повинна бути волога, інакше не буде гнутися.

- Складемо таке кільце – у формі кола. А прикрашають у нас, знаєте, чим? Так, хвойними гілочками. Це означає, що це безсмертя, тому що хвоя вічнозелена.

Крім хвойних гілочок можна використати різні прикраси, головне – фантазія. Це можуть бути бантики, маленькі іграшки чи статуетки ангелів.

- Зараз я кріплю ялинкову гілочку до вінка.

- А чим будеш прикрашати?

- Буду прикрашати кавою, корицею та бадьяном.

Матеріали для віночків – теж різноманітні: картон, лоза, папір, мандарини. Тут уже важливе творче бачення дитини та її креативність.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію