Про видатного вченого пишуть полтавські автори

Вже третю книгу про відомого науковця Валентина Ніколаєва написали полтавські вчені. Книга орієнтована на широке коло читачів, а робота над нею велася понад 20 років. Презентація праці із серії «Біографія вчених-аграріїв України» пройшла у стінах Краєзнавчого музею.

Основні етапи життя, наукова, організаційна та педагогічна діяльність, а також багато інших, раніше невідомих фактів про Валентина Ніколаєва - видатного вченого, описані на сторінках книги. Над роботою працювала команда авторів, серед яких вчені та науковці. 

Світлана Кигим, одна з укладачів книги «Ніколаєв Валентин Федорович»

- Книга складається з двох частин. Перша частина присвячена опису його життєвого шляху, а друга частина - це творча спадщина Ніколаєва.

Автори називають Валентина Ніколаєва не звичайним науковцем, а унікальною людиною. Говорять про нього і як про талановитого дослідника, кваліфікованого музейника, і як про добру та чуйну людину. Багато цікавого про роботу та життя Ніколаєва автори книги дізнавалися від його доньки, що й нині жива. Захоплюються послідовники та продовжувачі праці вченого і його відношенням до роботи.

Світлана Кигим, одна з укладачів книги «Ніколаєв Валентин Федорович»

- От вражає його відношення до роботи, яку він розглядав не лише як службу, а це було для нього задоволення. І хочу підкреслити, що це вже третя книга присвячена нашому завідувачу музею. Перша побачила світ, ще у 1991 році.

У першій книзі було зібрано спогади з історії Полтавського Краєзнавчого музею, написані самим Ніколаєвим. Другу книгу презентували минулого року. Матеріал для видання, говорять автори, брали з архівів, як Полтави, так і інших міст. Ця титанічна пошукова робота дала свої результати.

Віктор Самородов, один з укладачів книги «Ніколаєв Валентин Федорович»

- Звичайно, це допомогло знайти ті праці, про які ми не знали, і вперше у книзі ці праці подаються. Крім таких різних професійних його праць, чудова і така важлива для Полтави праця - це спогади про роботу і життя у Полтаві.

Автори впевнені, що ця книга буде корисна для широкого загалу, як працівникам інформаційно-бібліотечних установ та біологам, так і тим, кому цікава історія Полтавщини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію