У Полтаві навчали дівчат захищатися

Урок із самооборони відбувся на базі обласного управління поліції. Тренери акцентували увагу полтавок не лише на основних прийомах рукопашного бою, а й на психологічній підготовці.

Дати відсіч нападнику, захистити себе, стати сміливішою – ці та інші причини привели дівчат на заняття із самооборони у Полтаві. 

Наталія Панченко, начальник гендерного ресурсного центру «Обласного молодіжного центру»

- Нещодавно в Полтаві закінчилася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». В рамках цієї акції Обласним молодіжним центром було проведено соціальне опитування стосовно взагалі проблем, які стосуються насильства серед молоді. І ми виявили таку тенденцію, що дівчата бояться за свою безпеку.

Серед чарівних полтавок, які хочуть постояти за себе, – і Євгенія Каблучка. Дівчина працює журналістом, тож на це заняття її привела і особиста зацікавленість, і професійна необхідність.

Євгенія Каблучка, учасниця тренінгу

- Як дівчина, тому що хочеться більш впевнено ходити темними провулками ввечері, а як журналіст – тому що професія зобов'язує. Це чудова можливість знайти для себе якісь елементи, трохи набратися хоробрості.

Загалом 12 дівчат виявили бажання навчитися елементарним прийомам самозахисту. Заняття для них розпочинається з розминки. Після цього – моделювання найпростішої ситуації: нападник схопив за руку та намагається втримати свою жертву.

«Прихвачуємо руку ще сильніше. «Тримай міцніше» – говоримо собі. Для того, щоб він не відпустив раніше, ніж нам це потрібно»

Далі застосовується удар в пах або в коліно, після чого відбувається перехоплення руки.

«А тепер дивіться. Мізинцем ось таким рухом перехоплюємо його ж руку. Перехоплення, і тепер сідаємо разом».

Цю вправу дівчата відпрацьовують в парах. У когось виходить з першого разу, у когось – ні. 

Сергій Чепіжний, керівник ГО «Центр спеціальної підготовки «Скіф»

- За одне заняття можна взяти щось дієве, яке може допомогти в певних ситуаціях, але, щоб певні прийоми діяли, потрібно їх напрацювати до автоматизму. Як правило, для закріплення певних рухових навичок потрібне багаторазове повторення. Багаторазового повторення досягти на одному заняття складно.

Інструктор каже: наскільки швидко учні опановують навички самозахисту – питання досить індивідуальне і залежить від психологічного налаштування людини.

Сергій Чепіжний, керівник ГО «Центр спеціальної підготовки «Скіф»

- Не кожна людина, не кожна жінка психологічно готова до самозахисту. Тобто, багато хто панічно реагує на стресові ситуації або на якісь позаштатні ситуації. І коли існує така реакція, вони не можуть реагувати адекватно, згадати якісь прийоми, які не відпрацьовані до автоматизму.

Організатори кажуть: після першого заняття проаналізують активність полтавок, та не виключено, що ці курси отримають продовження в подальшому.

Стрічка новин