Роботу працівників музею «Поле Полтавської битви» оптимізували

Саме магістерська робота однієї зі студенток стала значущою для музею. «Інформаційна система обліку музейних фондів «Поле Полтавської битви»– таку назву мала робота Єлизавети Затуливітер, яку вона захищала в історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви». Крім Єлизавети, шанс захистити свої роботи мали ще 11 студентів-магістрантів, які навчаються за освітньою програмою «Документознавство та інформаційна діяльність».

В історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» сьогодні – захист робіт студентів-магістрантів технічного університету. Освітня програма навчання – «Документознавство та інформаційна діяльність», тому й теми магістерських робіт – відповідні. 

Ірина Передерій, завідуюча кафедрою українознавства ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Тематика їхніх дипломних робіт, магістерських робіт, вона пов'язана саме із їх майбутньою професією. Тобто, це проблема інформаційної аналітики, це проблеми електронного обліку, налагодження інформаційно-документальних потоків на підприємстві.

Одна зі студенток, Єлизавета Затуливітер, презентує роботу, яка стосується історико-культурного заповідника і має назву «Інформаційна система обліку музейних фондів». 

Єлизавета Затуливітер, студентка-магістрантка ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Так як я працюю в заповіднику, я стикалася з тим, як відбувається облік музейних фондів, і зрозуміла, що спосіб є досить застарілим, і тому небхідно його автоматизувати, і так у мене з'явилася ідея магістерської роботи.

Дівчина говорить: інформаційна система – доволі проста і створена на базі системи Microsoft Access. Над проектом працювала майже пів-року, але система обліку дасть змогу здійснити перехід до інноваційного способу існування музею.

Єлизавета Затуливітер, студентка-магістрантка ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- По-перше, автоматизує повністю облік, і це буде простіше. Спрощує роботу наукових працівників, наприклад, пошук музейних експонатів за якимсь певним критерієм, також – зберігання самих відомостей про музейні предмети, він спрощується, тому що переноситься на сучасні електронні носії замість паперових.

Для працівників музею така розробка наразі дуже вчасна. 

Наталія Білан, директор ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

- Взагалі в Україні минулого року, в 2016 році, Міністерство культури України затвердили і був прийнятий наказ про запровадження обліку музейних предметів в електронній формі. Але все інше залишається за самим музеєм.

Це стосується особливостей запровадження та написання спеціальних програм. А запровадження такої системи, яку пропонує студентка, відповідає сучасним вимогам ведення обліку музейних предметів. 

Під час захисту заслухали роботи 12 студентів-магістрантів, які є цьогорічними випускниками.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію