Полтавці цьогоріч вперше спробували соціальне замовлення

Благодійники за бюджетні кошти дісталися учнів професійно-технічних навчальних закладів, і не тільки провели інформаційні заняття, а й безкоштовно протестували їх на ВІЛ. Впоралися з усім за півроку. А підбиваючи підсумки нової програми, почали планувати, як зробити це краще вже у 2018-му.

Для Полтави це було ноу-хау. За півроку благодійники разом з представниками міської влади змогли впровадити те, для чого зазвичай не вистачало часу. А це – первинна профілактика ВІЛ-інфекції/СНІДу та торгівлі людьми.  

Надія Тімошенко, радник виконавчого директора БО «Світло надії»

- Раніше ці заходи з профілактики реалізовувались за принципом «прийдемо до вас, коли зможемо». Наприклад, телефонує до нас керівництво або практичні психологи з навчальних закладів, а ми кажемо, що зараз не можемо, у нас є план, є своя програма.

Тому благодійники вийшли з пропозицією провести конкурс і запровадити соціальне замовлення на такі послуги. Для цього виділили бюджетні кошти. І з серпня до грудня цьогоріч його втілили. Нині – підбивають підсумки. У цифрах – це понад півтори тисячі учнів у 11 полтавських професійно-технічних навчальних закладах, які потрапили в дію соціальної ініціативи. А це – інформаційні заняття. Із підлітками вели діалог про проблему торгівлі людьми, шляхи передачі ВІЛ та способи профілактики, ризики інфікування соціально-небезпечними захворюваннями. А ще – проводили тестування на ВІЛ.

Надія Тімошенко, радник виконавчого директора БО «Світло надії»

- Оцей процес, коли дитина, підліток очікує свого результату, оці 15 хвилин – все життя проноситься перед очима... Ми думаєм, що ця дитина вибере більш безпечний варіант.

Практичні психологи, які працюють у навчальних закладах, зізналися: така форма і спілкування, і самої послуги тестів, що «прийшла» до них, для студентів була надзручною. Учні були задоволені, що не потрібно витрачати час та додатково діставатися до лікарні.

Анатолій Павленко, начальник відділу реалізації молодіжної політики Полтавського МВК

- Механізм соціального замовлення, якщо ми рухаємось у напрямку створення європейської держави в нашій Україні, в нашому місті, – безумовно, він є затребуваним. Безумовно, він може бути основним механізмом взаємодії між органами влади і громадськими ініціативами.

Підбиваючи підсумки реалізації проекту, його ініціатори збирають і пропозиції, які, ймовірно, можна буде втілити наступного року. Серед таких – окремо вирізнити тему насильства у сім'ї та в підлітковому середовищі. А ще чимало шкіл та університетів теж звертаються із проханнями також проводити у них інформаційні заняття.

Міста Київ, Запоріжжя та Кременчук раніше взялися реалізовувати подібні проекти за соціальним замовленням.

Стрічка новин