У Полтавській обласній раді розглянули бюджетні питання

Зміни до Комплексних програм депутати затвердили та винесли на розгляд сесії. Стосувалися вони різних галузей життя: освіти, культури, соціального захисту, забезпечення молоді житлом тощо.

На початку засідання бюджетної комісії – питання соціально-економічного розвитку регіону. В обласній адміністрації запевняють: цього року Полтавщина – серед лідерів в Україні за його показниками. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- За показником економічної ефективності наша область посідає перше місце як в першому кварталі, так і за півріччя. Ми входимо в трійку лідерів по будівельно-активним регіонам України серед інших регіонів. Також у нас досить активно освоюються капітальні інвестиції, залучаються прямі іноземні інвестиції, які збільшилися майже на 30% в порівнянні з минулим роком.

Програма соціально-економічного розвитку Полтавської області на 2018 рік включає в себе 36 обласних цільових галузевих програм. Завдяки ним вцілому втілюватиметься стратегія розвитку Полтавщини на найближчі роки. Рекомендували депутати на розгляд сесії і обласну програму забезпечення молоді житлом на 2018-22 роки.

Олена Алєксєєва, директор регіонального управління «Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву»

- 8 млн з обласного бюджету плануємо. З державного – 30 млн на всю Україну. Поки що розподілу не було. Переважне право – учасникам АТО.

Так само підтримку членів бюджетної комісії отримала Програма збереження, вивчення і популяризації Більського городища.

Геннадій Фасій, начальник управління культури Полтавської ОДА

- На 2018-ий рік заплановано трохи більше 6 млн гривень, забезпечити фінансуванням на перше півріччя 3 млн гривень. За ці гроші будуть зроблені проект майбутнього музею з експозицією, за ці гроші буде придбаний автомобіль для заповідника і будуть проведені вперше за 110 років археологічні розкопки на території Більського городища за бюджет.

Нагадаємо, засідання сесії Полтавської обласної ради, на якій прийматиметься бюджет на наступний рік, відбудеться 22 грудня.

Стрічка новин