До Полтави завітали представники поліції із Таджикистану

На меті – зустрітися за «круглим столом» із полтавськими колегами, обговорити спільні проблеми та шляхи їх вирішення. Мова йшла про наркотики та торгівлю людьми. Представникам правоохоронних органів із Таджикистану показали навчальний фільм та розповіли, які акції проводяться на Полтавщині з протидії продажу та вживання наркотиків.

Представники правоохоронних органів Таджикистану завітали до полтавських колег, щоб обговорити спільні проблеми – торгівлю людьми та вживання й розповсюдження наркотиків. 

Вохідова Мутабара, національний програмний офіцер УНП ООН в Таджикистані

- І наша мета, чому ми приїхали до Полтави, – ми хотіли б дізнатися детальніше про співробітництво між правоохоронними структурами і неурядовими організаціями.

   Національний програмний офіцер Вохідова Мутабара говорить: над проблемою наркотиків у їх країні дуже багато працюють, але хотіли б перейняти ще й досвід України.

Вохідова Мутабара, національний програмний офіцер УНП ООН в Таджикистані

- Хотіли б дізнатися, як ваша поліція зустрічається із споживачем, і далі що вони роблять, якщо цей споживач ніде ніякі послуги не приймає.

Гостей також цікавила схема моніторингу та шляхи боротьби з цією проблемою наркозалежності.

Начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області Юрій Сулаєв говорить: для Полтавщини наркотики – велика проблема, але з нею намагаються боротися різними шляхами.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області

- Ми активно сюди підключаємо колег із кіберполіції і боремося всіма можливими методами для того, щоб обмежити доступ інформаційний якраз в молодіжний осередок.

Минулого тижня у Полтаві відбувся рейд, покликаний знищити написи з контактами, за якими можна придбати наркотики. У ньому задіяли поліцію та громадськість. 

Крім наркоманії, обговорили й проблему торгівлі людьми. Вона, говорять правоохоронці, – не менш популярна. 

Валентин Кириченко, начальник відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми ГУ НП в Полтавській області

- Ми постійно контролюємо, моніторим всю ситуацію, яка відбувається на нашій території Полтавської області, виявляємо такі факти, ведемо постійну розробку трафік-турів, які переміщають людей в різні країни, в тому числі – і в Росію, Туреччину, Ізраїль.

У рамках «круглого столу» гостям продемонстрували й навчальний фільм, який проілюстрував обшуки та затримання осіб, які вживають та торгують наркотичними речовинами.

Стрічка новин