Загальнонаціональному конкурсу «Українська мова – мова єднання» 18 років

Своє повноліття він відзначив у Полтаві, тут же відбулося нагородження лауреатів. Журі з Одеси обрало кращих письменників, поетів та журналістів з усієї України, аби відзначити їх талант.

Щороку літераторів України єднає спільна справа – участь у загальнонаціональному конкурсі «Українська мова – мова єднання». Традиційно свято мови проходить під девізом «Рідне слово, рідний розум, рідна й правда буде», написані свого часу Пантелеймоном Кулішем.

Юрій Роботін, голова оргкомітету загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»

- Я хотів би подякувати Полтавщині, тому що це – найактивніша область нашої держави. Я сказав би, що тут, мабуть, пуповина української творчості знаходиться. Тому що кожного року більшість полтавчан перемагає у різних номінаціях. У нас 8 номінацій, вони різнопланові. Ми щороку робимо виїзні нагородження, тому що всіх запросити до Одеси влітку на День незалежності неможливо.

Назви номінацій говорять самі за себе: «Квіти, мово наша рідна», «Мовне багатоголосся України», «На видноті всього світу», «Первоцвіт», «Дихай озоном» та інші. Вік для участі у конкурсі необмежений: від малечі до дорослих та досвідчених учасників.

Юрій Роботін, голова оргкомітету загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»

- Ті люди, які творять сьогодні, – це і молодші, і старше покоління, є лауреати в номінації «Первоцвіт», це діточки, починаючи з другого, третього чи четвертого, до п'ятого класів, студенти, долучаються до конкурсу й іноземні студенти, які навчаються у різних вузах нашої держави, це дуже приємно. Приїжджають дипломати, консули. Знаєте, це дуже добре, якщо й журнал «Китай» приймає участь в конкурсі – це нормально.

Серед лауреатів – і Людмила Кучеренко. Її нагороджують за роботу «Біла книга Полтавської журналістики». За словами жінки, книга насичена цікавими та досі невідомими загалу фактами з історії сучасної Полтави. Незважаючи на довгий шлях у журналістиці, та на те, що конкурс існує 18 років, цього разу Людмила взяла у ньому участь вперше.

Людмила Кучеренко, лауреат загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»

- Якби я як журналістка більше нічого в житі не зробила, то я би пишалася цим доробком. Тому що тут зібрані фактичні документальні дані, як душили свободу слова, як розправлялися фізично з журналістами на Полтавщині, саме в період Кучми. І це, знаєте, такий матеріал, такої книги в принципі немає в Україні.

Загалом у Полтаві вручили 39 нагород, серед яких три присвоєно посмертно. Усі лауреати отримали у подарунок книги та подяки від організаторів.

Стрічка новин