100 тисяч гривень – на «Бузковий гай»

Саме така сума потрібна для благоустрою регіонального ландшафтного парку «Диканський». Про це говорили депутати під час засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. Але оскільки представники Диканської РДА не з'явилися на неї, обговорити проблему та шлях її вирішення не вдалося. Крім цього, на комісії йшлося і про магістральний водовід у Кременчуцькому районі, а саме у селах Пришиб, Роботівка та Єристівка, та можливість приєднання їх до електричної мережі. На сьогоднішній день відповідні роботи виконано на 91%.

Регіональному ландшафтному парку у Диканському районі «Бузковий гай» потрібні кошти на благоустрій. Це стосується штучного поновлення природних угрупувань Кочубеївського парку та поновлення дерев бузку.

Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА

- Станом на сьогодні вона, можна сказати без перебільшення, перетворилася на чагарник, який заріс зараз бузком, який фактично переродився. А тому голова ОДА поставив завдання привести його в належний вигляд. Таким чином, щоб відновити пам'ятку природи.

При цьому важливо зберегти первісний вигляд парку. Ігор Піддубний певен: «Бузковий гай» – значуще місце для полтавців, одне з улюблених для проведення районних та обласних свят і конкурсів. Проект на благоустрій місцини є, але його варто оновити.

Ігор Піддубний, директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА

- Він зроблений, але, згідно з чинним законодавством, він зобов'язаний перероблятися кожні п'ять років. Вже пройшло 15 років з тих пір, як він був зроблений.

Голова комісії з екологічних питань Ігор Горжій зазначає: фінансування має відбуватися шляхом співфінансування з місцевих бюджетів. Але представники Диканської райдержадміністрації не з'явилися, тому обговорити проблему не вдалося.

На 2018 рік у планах – підтримка та збереження зелених куточків Полтавщини.

Ігор Горжій, голова комісії з питань екології Полтавської обласної ради

- В нас позиція одна – зберегти повністю ту родзинку тих ландшафтних парків. Скільки їх в нас є в області – зберегти в тому обсязі і в тій, так би мовити, комунікації, яка вона є.

Під час засідання комісії, крім питань охорони навколишнього середовища, розглянули й питання магістрального водоводу та підземного водозабору у Кременчуцькому районі. Його почали будувати у селах Пришиб, Роботівка та Єристівка. Роботи розпочали ще у 2016 році, а на сьогодні вже виконано 91% від загального плану.

Стрічка новин