Правове регулювання сплати податку на майно обговорювали на засіданні «круглого столу»

Участь у ньому взяли представники Головного управління Державної фіскальної служби в Полтавській області

Юристи та студенти-правники обговорювали проблемні питання у регулюванні справляння податку на майно. Зокрема те, що стосується транспортних засобів, землі, особливостей державної реєстрації речових прав на земельні ділянки. Очільник Головного управління ДФС Полтавщини Сергій Садовий відзначив, що впродовж цього року органи ДФС області консолідували роботу на партнерських відносинах з платниками, підвищивши якість надання сервісних послуг. Це в результаті відобразилось на показниках роботи: якщо на відповідну дату минулого року мобілізація податків та зборів становила 21,6 млрд.грн., то за підсумками 11 місяців цього року до бюджетів усіх рівнів зібрано платежів в обсязі 27 млрд. Четверта частина цієї суми – надходження до бюджетів місцевих громад.

Віталій Нікіпелов, заступник Полтавського міського голови

- Місцеві бюджети – це вирішення реальних проблем людей, з чим ми зіштовхуємося кожного дня. Якщо останні роки місцеві бюджети значно зросли, то ми бачимо збільшення ремонту доріг.

Поповнення місцевих бюджетів за рахунок податків – це, кажуть учасники засідання, – ще й виховання податкової культури у населення.

Сергій Садовий, в.о.начальника ГУ ДФС у Полтавській області

- Якщо зараз несумлінні підприємці, буде два магазини. Один показує податки, оформлює найманих працівників, і сплачує гроші, і вони йдуть в територіальну громаду, а інший – ні. Йому що скажуть? Перестань це робити, оформлюй людей, сплачуй податки. Тому що вони бачать перспективи. Це є виховання податкової культури у нас.

Керівник ДФС також відзначив, що цього року бюджети місцевих територіальних громад отримали платежів на 1,5 млрд.грн. більше від минулорічної суми надходжень.

Стрічка новин