Полтавці відзначили День Святої Люсії

У стилі цього шведського свята відбувся другий етап фестивалю дитячої художньої та соціальної творчості, приуроченого до 110-річчя від Дня народження Астрід Ліндгрен. Його учасники не лише ділилися власним знанням творів шведської письменниці, а й дізналися більше про різдвяні традиції скандинавських країн.

Шафранові булочки та імбирне печиво – атмосфера Різдва тут – у кожній деталі. Другий етап фестивалю «У світі Астрід Ліндгрен» розпочинають, віддаючи шану шведським традиціям.

Луіз Морсінг, Перший Секретар Посольства Швеції

- У Швеції Різдво вже розпочалося. І цей період року у нас називається «адвент». Це 23 дні до Різдва.

День Святої Люсії припадає на адвент. Це свято у скандинавських країнах відзначають 13 грудня. Його неодмінна частина – хода дівчат зі свічками у руках. Очолює процесію Люсія – дівчинка, голову якої прикрашає вінок із палаючих свічок. У Швеції виконавицю цієї ролі обирають в муніципалітетах по всій країні.

- Історично це свято виникло завдяки злиттю різних національних традицій. По-перше, Люсія – це італійська мучениця, Свята Лючія. Її ім'я походить від латинського слова «люкс», що означає «світло». Утім, це єдине, що є спільного між шведською Люсією і її італійською тезкою.

А після святкування Дня Люсії у Полтаві відбулося змагання знавців творчості Астрід Ліндгрен. Повісті цієї шведської письменниці завжди приваблювали дітей по всьому світу. Полтавці – не виняток. Катерина Ткаченко давно захоплюється творчістю Ліндгрен. Улюблена книга «Ми на острові Сальткрока».

Катерина Ткаченко, учениця школи «Паросток»

- Я прочитала її, коли вже була доволі дорослою, і в минулому році десь. І чому цей твір мені подобається? Тому що там розповідається про дитячі пригоди, і водночас – підіймаються важливі проблеми.

А на цій виставці своє бачення творів Ліндгрен діти могли висловити за допомогою кольорових олівців та фломастерів.

Стрічка новин