50 віршів Кобзаря вишили червоними і чорними нитками

Над створенням шедевру працювали учні 9-11 класів Полтавської гімназії №17. 50 учениць і два керівника – і світ побачили вишиті вірші Тараса Шевченка. Серед них – «Автопортрет», «Думи мої, думи мої» та «Заповіт». Схеми для вишивки розробив майстер Григорій Кисіль.

Українська вишивка – неповторне явище народу. Саме у цьому витворі мистецтва найкраще відображалися думки та настрої майстринь. І саме за допомогою голки та ниток вчителі трудового навчання та учні 9-11 класів вчергове увіковічнили пам'ять про Великого Кобзаря.

Юлія Приходько, вчитель трудового навчання 

- Відразу, коли я запропонувала дівчатам 9-11 класів разом з моєю колегою з трудового навчання, ми почали розробляти ці ідеї, ділити їх між дівчатами, і, відповідно тоді, десь років за 1,5, була створена ця книга.

Схеми для вишивки хрестиком розроблені майстром Григорієм Кисілем. Збірник поєднав в собі роботу п'ятдесяти учениць. 

Юлія Приходько, вчитель трудового навчання 

- Дівчата 9-11 класів, які працювали над цим пів року, тоді ще пів року збирали цю книгу докупи. І таким чином, ми маємо на сьогодні, уже на початок навчального року. Ми вперше цю книгу репрезентували на 23 вересня, на День міста. Її могла побачити вся наша Полтава.

Валерія Пастушенко – учениця 11 класу. Дівчина доклала чимало зусиль над створенням шедевру. У неї була найвідповідальніша місія – вишити портрет Кобзаря. 

Валерія Пастушенко, учениця 11 класу 

- Цю ідею нам запропонували вчителі, але ця ідея нам сподобалася, адже Тарас Григорович – це такий відомий письменник, і ми шануємо його творчість. Ми погодилися на цю книгу і співпрацювали з нашими вчителями.

Майстриня зізнається: вишивати не важко, лише обсяг роботи був занадто великим.

Валерія Пастушенко, учениця 11 класу 

- Адже він є великим та складним. Адже портрети ми вишивали на форматі А-4, і це було досить складно. Але ми, в принципі, всі впоралися та отримали такий гарний результат.

Книга зберігатиметься у музеї дитячої творчості Полтавської гімназії №17.

Стрічка новин