Україна встановила світовий рекорд за рівнем проблемних кредитів у банках

Україна встановила світовий рекорд за рівнем проблемних кредитів у банках

Україна встановила дуже неприємний для економіки рекорд – найвищу частку непрацюючих кредитів за всю історію світових спостережень.

Частка непрацюючих кредитів в українській банківській системі є рекордною за всю історію світових спостережень у цій сфері, повідомив директор департаменту фінансової стабільності Національного банку України Віталій Ваврищук на брифінгу.

"Ми встановили дещо неприємний і дуже дорогий для економіки і банківського сектора рекорд – в Україні зафіксована найвища частка непрацюючих кредитів за всю історію світових спостережень", - сказав Ваврищук. Він зазначив, що проблема вже вирішена, так як банки сформували необхідні резерви під ці борги, усунувши тим самим тиск на капітал і прибутковість. 

"Але потрібно щось робити з проблемною заборгованістю – її потрібно більш активно розчищати, списувати або реструктуризувати", - додав Ваврищук. Відповідно до представленого в ході брифінгу звіту НБУ про фінансову стабільність, частка непрацюючих кредитів поступово знижується після досягнення історичного максимуму в 58% в липні.

Стрічка новин